راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

راه اندازی سامانه پرداخت تلفنی قبوض آب و برق

مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات وزارت نیرو از راه‌اندازی سامانه پرداخت تلفنی قبوض آب و برق ۱۵۲۱و ۱۵۲۲ در کلانشهرهای کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: پرداخت قبوض مشترکین آب و برق از طریق این سامانه امکان پذیر می‌شود.

رضا فاطمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اقدامات لازم برای راه‌اندازی سامانه تلفنی صدور و پرداخت قبوض مشترکین انجام شده است.

 

۱۵۲۲ قبض آب، ۱۵۲۱ قبض برق

وی افزود: در آینده ای نزدیک مشترکین آب در کلانشهرهای تهران، مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان و کرج با استفاده از سامانه ۱۵۲۲ می‌توانند اقدام به پرداخت قبض خود کنند.

فاطمی همچنین از راه‌اندازی سامانه تلفنی ۱۵۲۱ در این کلانشهرها برای پرداخت قبوض برق خبر داد و اظهار کرد: این دو سامانه، مشترکین را از قبض آب و برق بی‌نیاز کرده و افراد می‌توانند از طریق یک شناسه اشتراک، بدهی خود را پرداخت کنند.

مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات وزارت نیرو ادامه داد: همچنین از این طریق مشترکین می توانند از میزان بدهی خود نیز اطلاع یابند.

۱۴۸ میلیارد تومان صرفه جویی

فاطمی راه اندازی این سامانه را دستاورد ارزشمند و روشی مناسب برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها دانست و گفت: وزارت نیرو بیش از ۴۰ میلیون مشترک آب و برق داشته و ۱۰۰ درصد مساحت و ۹۸ درصد از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد.

وی افزود: به طور میانگین حداقل ۲۴۰ میلیون قبض برای این مشترکین در طول سال صادر می شود که حدود ۱۴۸ میلیارد تومان هزینه دارد.

1 نظر
  1. صادق پیشداد از یزد می‌گوید

    سلام علیکم. شماره تلفن ۱۵۲۲ جهت پرداخت قبض آب سالم و فعال است ولی شماره ۱۵۲۱ برای پرداخت قبض برق خراب بوده و اصلا جواب نمی دهد. لطفا پیگیری و اصلاح نمایید. باسپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.