راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

تجلیل از زنان بانکدار ایرانی موفق در جشنواره ایران بانک 2012

زنان بانکدار ایرانی موفق در جشنواره بین‌المللی “ایران بانک ۲۰۱۲”، تندیس بلورین دریافت خواهند کرد.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی اولین جشنواره بین المللی “ایران بانک ۲۰۱۲”، در مراسم اختتامیه این جشنواره که از ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه امسال با حضور بانک‌های سراسر کشور برگزار می‌شود زنان بانکدار ایرانی موفق، تندیس بلورین دریافت خواهند کرد.

تا چندی پیش، تعداد انگشت شماری از زنان در هیات مدیره بانک‌ها و مراتب بالای تصمیم گیری و سیاستگذاری عرصه های مالی حضور داشتند. با این همه، چند سالی است که وضعیت حاکم بر ترکیب جنسیتی نقش آفرینان صنعت بانکداری دستخوش دگرگونی شده است. بسیاری از کارشناسان بانکی و مالی بر این اعتقادند که وارد کردن زنان به مناصب بالای مدیریت بانک‌ها، حرکتی هوشمندانه و دوراندیشانه می باشد. زنان در سرتاسر جهان، با در اختیار داشتن توانائی، مهارت و تجربه فراوان و ارزشمند، بهترین گزینه برای ایجاد تحول و پیشرفت همه جانبه به حساب می‌آیند.

تا چند سال قبل، حضور بانوان در صنعت بانکداری به اشتغال زنان در پست‌های اجرائی و صف، به ویژه صندوقداری یا حسابداری محدود میشد و زنان را به بخش‌های مدیریتی و ستادی بانک‌ها راهی نبود، اما امروزه وضعیت به طور کامل تغییر یافت است. اقتصاددانان و کارشناسان امور بانکی نیز بر این اعتقادند که حضور پررنگتر و مستمر بانوان در پست‌های عالی و تعیین کننده‌ای چون عضویت در هیات مدیره و یا حتی مدیرعاملی بانک‌ها، می‌تواند بر کیفیت نهائی بانک‌ها در حوزه‌هایی چون مدیریت عملیات، مدیریت ریسک و استراتژی بندی بیافزاید و تحولات مثبت فراوانی را در این عرصه‌ها به وجود آورد.

زنانی که در هیات مدیره بانک‌ها، دفاتر سرپرستی و معاونت بانک‌ها هستند به جشنواره “ایران بانک ۲۰۱۲”معرفی می‌شوند و از تمامی بانک‌ها درخواست شده رزومه،‌ تجربه و میزان عملکرد موفق این زنان را به جشنواره ارسال کنند و بر این اساس کمیته داوران تعدادی از این زنان را انتخاب کرده و مجدد از میان آنها هفت نفر دیگر را انتخاب و به سه نفر اول تندیس بلورین و لوح یابود داده می‌شود در بخش جنبی جشنواره “ایران بانک ۲۰۱۲” نیز نشست‌های تخصصی با حضور فعالان عرصه بانکداری الکترونیک و مسئولان واحدهای بانکداری الکترونیکی بانک‌های سراسر کشور برگزار می‌شود که عمده مباحث آن مربوط به شاپرک، امضاء دیجیتال، Core Banking، هماهنگی بانک‌ها در سیستم بانکداری الکترونیکی و چالش‌های پیش رو خواهد بود.

منبع: مشرق

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.