راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

چگونگی دریافت رتبه اعتباری از وب‌سایت اعتبار یکپارچه سپهر (آیس)

اعتبار یکپارچه سپهر با نام اختصاری آیس (Ice) متعلق به شرکت هوش و دانش سپهر، به‌عنوان ارائه‌دهنده رتبه‌های اعتباری و مطابق قرارداد با شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، وابسته به بانک مرکزی فعالیت می‌کند. اعتبار یکپارچه سپهر با ایجاد زیرساختی مناسب برای دریافت انواع رتبه‌های اعتباری، بستری همگانی برای استفاده از این خدمات را برای افراد فراهم کرده است.

رتبه اعتباری امتیازی است که از طریق سامانه اعتبار سنجی به هر شخص داده می‌شود. این امتیاز نشان‌دهنده ریسکی است که هر فرد وام خود را پرداخت نکند. هرچه امتیاز اعتباری بیشتر باشد، این ریسک کمتر است. امتیاز اعتباری از طریق اطلاعات گذشته بانکی هر فرد به دست می‌آید. گزارش اعتباری شامل امتیاز اعتباری و نحوه بازپرداخت وام‌ها مانند تأخیر داشتن ‎است. این گزارش با جمع‌آوری اطلاعات از منابع مختلف و تحلیل این اطلاعات به دست می‌آید. در این مطلب می‌خواهیم نحوه دریافت رتبه اعتباری در وب‌سایت آیس را ببینیم.

 

نحوه اعتبارسنجی از طریق آیس

1. برای دریافت رتبه اعتباری خود از وب‌سایت آیس (اعتبار یکپارچه سپهر)، ابتدا باید به سایت آیس به نشانی www.icescoring.com وارد شوید. سپس در قسمت راست سایت، باید شماره تلفن و کد ملی خود را وارد کنید.

توجه داشته باشید که شماره همراه و کد ملی که وارد می‌کنید باید متعلق به خودتان باشد؛ به این معنی که کد ملی و شماره تلفن همراه در شبکه تلفن همراه مطابقت داشته باشد.

در ادامه باید روی قسمت مربع شکلی را که جلوی آن نوشته است: «تایید می‌کنم؛ شماره موبایل در شبکه تلفن همراه به نام خودم ثبت شده است و با کد ملی واردشده تطابق دارد. کلیه قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده‌ام و با آن‌ها موافقم.» کلیک کنید و گزینه «دریافت رتبه اعتباری» را انتخاب کنید.

2. در این مرحله کد تاییدی برای شماره همراهی که وارد کرده بودید، ارسال می‌شود. آن را در قسمت مربوطه وارد کنید و روی گزینه «ارسال» کلیک کنید.

3. سپس مبلغی را که باید برای دریافت رتبه اعتباری خود پرداخت کنید، به شما نمایش داده می‌شود. روی گزینه «پرداخت» کلیک کنید.

در این صفحه همچنین می‌توانید با کلیک روی قسمت مربعی شکل، تمایل خود را به ارسال گزارشتان به شماره موبایل شخص دیگر را نیز اعلام کنید. در این صورت باید شماره همراه آن فرد را نیز وارد کنید.

4. در نهایت وارد درگاه پرداخت می‌شوید. در این صفحه باید اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید و روی گزینه «پرداخت» کلیک کنید.

5. سپس اطلاعات رسید و تراکنش به شما نمایش داده می‌شود که باید گزینه «تکمیل خرید و انتقال به سایت پذیرنده» را انتخاب کنید.

6. در نتیجه، پرداخت شما با موفقیت انجام می‌شود. در این مرحله «شماره پیگیری پرداخت»، «تاریخ پرداخت» و «مبلغ پرداخت شده» به شما نمایش داده می‌شود. برای مشاهده گزارش رتبه اعتباری خود روی گزینه «مشاهده گزارش» و برای دریافت فایل PDF این گزارش روی گزینه «دانلود PDF» کلیک کنید.

7. در نهایت گزارش اعتبارسنجی به شما نشان داده می‌شود. در این فایل اطلاعاتی مانند «خلاصه وضعیت اعتباری»، «وضعیت منفی و آمار استعلام»، «اطلاعات خلاصه مرتبط با قراردادها»، «سابقه وضعیت منفی قرارداد»، «سابقه وضعیت منفی شخص»، «جزییات مربوط به قراردادهای در جریان و خاتمه یافته» و «ضمانت‌نامه‌های خاتمه یافته» نمایش داده می‌شود.

 • در صورت نیاز به پشتیبانی فنی با شماره ۴۱۶۰۶ تماس بگیرید.
 • در صورت اعتراض به محتوای گزارش ارائه‌شده با شماره تلفن‌های ۸۶۰۸۲۸۴۱ / ۸۶۰۸۴۶۶۲ / ۸۶۰۸۴۷۲۸ تماس بگیرید.
 • این گزارش توسط شرکت مشاوره رتبه‌بندی ایران و با مجوز بانک مرکزی تولید شده و مسئولیت محتوای این گزارش برعهده این شرکت است.
4 دیدگاه
 1. صلاح مباركي می‌گوید

  باسلام
  من در تاريخ ٩٨/٣/٢وارد شدم پول از حساب برداشت ولي اطلاعاتي دريافت نشد

 2. حسام می‌گوید

  کلاهبرداریه
  از حسابتون هر چی باشه برمیداره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.