راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

شاپرک گزارش اقتصادی فروردین ۹۸را منتشر کرد

شماره ۴۶ «گزارش اقتصادی شاپرک»، بولتن تخصصی شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک)، حاوی اطلاعاتی از وضعیت پرداخت الکترونیک کشور در فروردین ۹۸ منتشر شد.

این گزارش در پنج بخش اصلی بر موضوعاتی چون «جایگاه شاپرک در اقتصاد ملی»، «شاخص‌های عملکردی شاپرک در فروردین۹۷»، «کیفیت انجام خدمات پرداخت الکترونیک کارتی»، «بررسی عملکرد کلی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت» و «بررسی وضعیت بانک‌های صادرکننده و پذیرنده» متمرکز شده است.

گزارش اقتصادی شاپرک به‌صورت دوره‌ای در راستای رسالت شاپرک مبنی بر اطلاع‌رسانی در فضای پرداخت الکترونیک کشور منتشر می‌شود و هدف از انتشار آن کمک به فعالان حوزه پرداخت الکترونیک کشور در عرصه‌های تصمیم‌گیری و اجرایی است. نسخه PDF گزارش اقتصادی فروردین ۹۸ شاپرک در دسترس قرار گرفته است.

در ادامه به آماری منتخب از این گزارش اشاره می‌شود.

شرکت به پرداخت ملت، پرداخت الکترونیک سامان، آسان پرداخت پرشین و تجارت الکترونیک پارسیان بیشترین سهم بازار از نظر تعداد تراکنش در فروردین ۹۸ را داشتند.

شرکت به پرداخت ملت، پرداخت الکترونیک سامان، کارت اعتباری ایران کیش، تجارت الکترونیک پارسیان و پرداخت الکترونیک سداد بیشترین سهم بازار از نظر مبلغ تراکنش‌ها را در فروردین ۹۸ را کسب کردند.

بانک ملت، بانک ملی ایران، بانک صادرات ایران، بانک کشاورزی، و بانک سپه بیشترین سهم بازار از نظر مبلغ تراکنش‌ها را به ترتیب در فروردین ۹۸ به خود اختصاص دادند.

بانک ملت، بانک ملی ایران، بانک کشاورزی، بانک صادرات ایران، بانک پارسیان و بانک سپه به ترتیب در این شماره از گزارش اقتصادی شاپرک بیشترین سهم از نظر تعداد تراکنش‌های شبکه پرداخت را به دست آوردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت