راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

«طراوت» طرح اعتباری ویژه تولید بانک صادرات ایران با هدف حمایت از استمرار تولید رونمایی شد

طرح اعتباری ویژه تولید بانک صادرات ایران «طراوت» با هدف حمایت از استمرار تولید و ایجاد اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی کشور، در نشست هم‌افزایی ۱۰۰۰ مدیر عملیاتی شبکه این بانک رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، طرح طراوت که اجرای آن با نام‌گذاری سال جدید با عنوان «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری همزمان شده، حمایت از تمامی زنجیره تولید و مصرف را مدنظر قرار داده است.

در قالب طرح طراوت، واحدهای تولیدی که محصولات خود را به‌صورت نسیه به خریداران در ازای اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار صادره توسط شعب بانک صادرات ایران بفروشند، می‌توانند از تسهیلات ریالی در قالب عقد خرید دین استفاده کنند.

همچنین مصرف‌کنندگان نهایی کالاهای تولید داخل نیز می‌توانند با دریافت کارت اعتباری از بانک صادرات ایران نیازهای خود را برطرف کنند. ازجمله اهداف این طرح تسهیل در فروش محصولات واحدهای تولیدی (فروش به‌صورت نسیه حداکثر ۳۶۰ روز در قبال گشایش اعتبار اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار بانک صادرات ایران به نفع واحد تولیدی)، تسهیل در امر خرید مواد اولیه واحدهای تولیدی (امکان خرید نسیه تا ۶ ماه در قبال اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار بانک صادرات به نفع فروشنده توسط واحدهای تولیدی)، تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی در قالب عقد خرید دین اعتبارات اسنادی گشایش‌شده در شعب بانک صادرات ایران و افزایش تقاضای کل، برای خرید کالاهای تولید داخلی است.

اولویت دادن به بخش‌های تولیدی جهت استفاده از تسهیلات و تعهدات بانکی، تسهیل و تسریع در تأمین نقدینگی موردنیاز واحدهای تولیدی، افزایش سهم بخش تولید از اعتبارات بانکی (تسهیلات و تعهدات) و کاهش هزینه‌های تولید از طریق کاهش هزینه‌های مالی واحدهای تولیدی به واسطه استفاده از اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار به‌جای تسهیلات بانکی از مزایای طرح طراوت برای مشتریان است.

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی واحدهای تولیدی، فروشندگان مواد اولیه به واحدهای تولیدی، بنکداران و خریداران عمده محصولات واحدهای تولیدی و خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان نهایی محصولات تولیدی از مشمولان این طرح محسوب می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.