راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

شرکت ایرانی متناظر اینستکس اروپایی، در تهران به ثبت رسید

شرکت «سازوکار ویژه تجارت و تامین مالی ایران و اروپا» که نهاد ایرانی متناظر اینستکس اروپایی به شمار می‌رود به مدیرعاملی علی ‌اصغر نوری در تهران به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا، شرکت سهامی خاص سازوکار ویژه تجارت و تامین مالی ایران و اروپا در تاریخ دوم اردیبهشت امسال به شماره ۵۴۰۲۴۰ در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسه‌های غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

بر اساس سند ثبت این شرکت، موضوع فعالیت این شرکت سهامی خاص، انجام همه معاملات تجاری مذکور در قانون تجارت از جمله خرید، فروش، صادرات و واردات اعلام شده است.

ارایه خدمات تسویه و پرداخت به همه صادرکنندگان و واردکنندگان اعم از حقیقی و حقوقی و همچنین به بانک‌های داخلی و خارجی و نهادهای دولتی، گشایش حساب اعتبار اسنادی، تسهیلات و اعتبارات ریالی و ارزی، ضمانت‌نامه‌ها و حواله‌ها، تامین مالی کوتاه‌مدت و بلندمدت نزد بانک‌ها، موسسه‌های مالی و شرکت‌های داخلی و خارجی از دیگر وظایف این شرکت است.

اخذ و اعطای نمایندگی به همه بانک‌ها و شرکت‌های داخلی و خارجی، اخذ وام و تسهیلات از همه بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری داخلی و خارجی به‌صورت ارزی و ریالی، تعامل با اینستکس اروپایی و سایر کانال‌های مالی و شرکت‌ها در کشورهای دیگر اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، این شرکت در وهله نخست با شرکت‌های اروپایی تعامل دارد و در گام بعدی شرکت‌های دیگر در کشورهای مختلف می‌توانند از این طریق به تبادل کالا با ایران بپردازند.

این سازوکار در گام اول تجارت کالاهای اساسی و ضروری از جمله غذا، دارو و محصولات کشاورزی را شامل می‌شود.

بر اساس آگهی ثبت، انعقاد قرارداد و همکاری با نظام بانکی ایران و بانک‌های خارجی در راستای استفاده از کانال‌های مالی و اروپا و سایر کشورها، ارائه خدمات مشاوره مالی به همه اشخاص حقیقی و حقوقی و انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی در همه زمینه‌های فعالیت شرکت اعلام شده است.

بر اساس سند ثبت، این شرکت با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال در تهران به ثبت رسیده است.

بر اساس این سند اعضای هیات مدیره آن به شرح زیر هستند:

  • علی اصغر نوری،
  • بانک رفاه کارگران (به نمایندگی فرشید فرخ نژاد)،
  • بانک کشاورزی (به نمایندگی شهرزاد مشیری)،
  • بانک پاسارگاد (به نمایندگی محمدرضا جوادیان) و
  • خدمات انفورماتیک فرادیس گستر کیش (به نمایندگی حمید قنبری)

مدیرعامل این شرکت علی اصغر نوری است که به مدت ۲ سال عهده‌دار این مسئولیت خواهد بود. همچنین حمید قنبری، رئیس هیات مدیره است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.