راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نرخ کرایه تاکسی‌ در اپلیکیشن‌های پرداختی افزایش پیدا کرد / امکان دسترسی به پروفایل رانندگان با «برچسب نرخ کرایه» فراهم می‌شود

نرخ جدید کرایه تاکسی از آغاز ۱۰ اردیبهشت، هم‌زمان با اعمال افزایش آن در خطوط تاکسیرانی، روی سامانه‌های پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی هم اعمال و به روز خواهد شد.

به گزارش پیوست، سازمان تاکسیرانی تهران در نامه‌ای به تمام شرکت‌های پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی اعلام کرده که قیمت‌های خود را از ساعت ۱۲ نیمه‌شب ۹ اردیبهشت بر اساس مصوبه جدید شورای شهر به‌روزرسانی کنند.

این در حالی است که پیش از این، تاکسیرانی این موضوع را به خطوط تاکسیرانی اعلام می‌کرد و آنها از فردای آن روز افزایش نرخ را به مسافران خود اعلام و در دریافت کرایه تاکسی اعمال می‌کردند.

علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در این باره گفت: «بر اساس مصوبه شورای شهر نرخ کرایه تاکسی امسال ۲۰ درصد افزایش داشته؛ اما به دلیل رند شدن کرایه ممکن است چند درصدی با ۲۰ درصد تعیین اختلاف داشته باشد؛ اما حدود همان ۲۰ درصد خواهد بود و تمام شرکت‌های فعال در زمینه پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی هم موظف‌اند از نیمه شب روز ۹ اردیبهشت‌ماه نرخ‌های جدید را روی سامانه خود بارگذاری کنند.»

از سوی دیگر، این سازمان طرح «صدور برچسب کرایه تاکسی به نام راننده» را هم برای رانندگان تاکسی اجرایی کرده که پیش از این برای رانندگان سرویس‌های مدارس اجرایی شده بود.

قنادان در توضیح جزییات این طرح اعلام کرد: «امسال برچسب نرخ کرایه به نام رانندگان تاکسی صادر خواهد شد. در گذشته برچسب نرخ به صورت عمومی توزیع می‌شد و فرقی میان خودروهای مختلف نبود. در حال حاضر با سیستم جدیدی که برای این موضوع در نظر گرفته شده و برچسب‌ها هم بر اساس آن چاپ می‌شود، برچسب نرخ کرایه دارای یک QR مشخص است که به پروفایل راننده در سایت سازمان تاکسیرانی متصل می‌شود.»

قنادان با اشاره به اینکه سال گذشته این تجربه در سرویس مدارس اجرا شد که تجربه موفقی بود گفت: «در حال حاضر اگر QR کد سرویس مدارس توسط موبایل خوانده شود، پروفایل راننده در سایت سازمان تاکسیرانی قابل دسترسی است و این مساله باعث اطمینان مسافران خواهد بود.»

به گفته او همین طرح امسال به صورت گسترده برای رانندگان تاکسی روی برچسب نرخ کرایه آنها اجرایی می‌شود. این برچسب‌ها در حال حاضر به سامانه پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی متصل نیستند و سازمان تاکسیرانی فعلا برنامه‌ای برای اجرایی کردن طرح پرداختی روی این برچسب‌ها ندارد.

پیش از این مدیرعامل سازمان تاکسیرانی علام کرده بود قصد ارائه یک پلتفرم باز برای تاکسیرانی را دارند؛ اما این طرح هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران از امروز نرخ بلیت مترو و اتوبوس ۲۰ درصد افزایش یافت.

 

افزایش قیمت برای همه وسایل حمل‌ونقل عمومی اعمال شده است

به گزارش خبرگزاری فارس، افزایش قیمت از صبح دیروز برای همه وسایل حمل‌ونقل عمومی اعمال شده است و به طور مثال کرایه مترو از هزار تومان به ۱۲۰۰ تومان افزایش یافت. همچنین نرخ کرایه تاکسی متوسط ۲۰ درصد افزایش یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.