راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

امکان فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف ۶۰ درسامانه بام فراهم شد

سامانه بام این امکان را برای کاربرانش فراهم کرده که رمز یک‌بارمصرف ۶۰ را با استفاده از آن فعال کنند. کاربران می‌توانند پس از نصب اپلیکیشن ۶۰ و سپس نصب نرم‌افزار رمزبان، به سامانه «بام» مراجعه کرده و در منوی «فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف کارت»، اطلاعات لازم را وارد کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، کاربر می‌تواند انتخاب کند که رمز اول یا رمز دوم کارت او به صورت یک‌بارمصرف تولید شود. پس‌ازاین اقدام، کاربر باید کدهای تأیید ارسال شده توسط سامانه «بام» و «پیامک» را در اپلیکیشن ۶۰ وارد کند تا رمز یک‌بارمصرف کارت فعال شود.

«رمز» مهم‌ترین مشخصه هر کارت بانکی است، در نتیجه به صورت سنتی به دارندگان کارت‌های بانکی توصیه می‌شود رمز اول و دوم را در دوره‌های زمانی متناوب تغییر دهند. این روش اگر چه کارآمد است، اما تغییر مکرر رمز از طریق خودپردازها برای دارندگان کارت‌های بانکی زمان بر و گاه خسته کننده است.

بانک ملی ایران برای حل این مشکل، اپلیکیشن ۶۰ را طراحی کرده که با استفاده از آن، دارنده ملی کارت می‌تواند یک رمز یکبار مصرف دریافت کند. این رمز تنها ۶۰ ثانیه اعتبار دارد و پس از آن مصرفی نخواهد داشت، بنابراین خطر لو رفتن رمز، هرگز دارنده کارت را تهدید نخواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.