راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها تا 10 اردیبهشت تمدید شد

سید حسین میرشفیع معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور گفت: «رانندگان خودروهایی که از 28 اسفند سال گذشته از چهار آزادراه پر تردد شامل تهران – قم، تهران – ساوه، کرج – قزوین و قزوین – زنجان تردد داشته‌اند تا پایان امروز 24 فروردین مهلت داشتند برای پرهیز از جریمه 30 هزارتومانی، عوارض خود را از طریق سامانه‌های مختلف پرداخت کنند که این مهلت با توجه به جدید بودن موضوع و لزوم اطلاع‌رسانی بیشتر تا 10 اردیبهشت تمدید شد.»

به گزارش شبکه خبر، معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور افزود: «رانندگان این خودروها می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی آنی‌رو  و اپلیکیشن های مالی نظیر کیپاد، تاپ و اتول یار از میزان بدهی خود مطلع شده و مبلغ عوارض را پرداخت کنند.»

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور افزود: «رانندگان می‌توانند مبلغ عوارض خود را از روش‌های فوق، دستگاه‌های خودپرداز و به‌زودی از طریق کدهای دستوری ستاره – مربع موسوم به USSD پرداخت کنند.»

میرشفیع افزود: «پلیس راهنمایی و رانندگی برای رانندگانی که عوارض آزادراهی نپرداخته باشند پیامک اخطار حاوی لینک پرداخت ارسال می‌کند که بخشی از این پیامک‌ها تاکنون ارسال‌شده و برای بقیه خودروها نیز به مرور ارسال می‌شود.»

میرشفیع به همه رانندگان توصیه کرد: «منتظر دریافت پیامک پلیس نباشند و بدهی خود را استعلام کنند چراکه ممکن است به هر دلیلی پیامک پلیس به دست آنها نرسد و مشمول جریمه شوند.»

او افزود: «در صورت وجود هرگونه تردید یا اعتراض، رانندگان می‌توانند با شماره تلفن ۶۳۴۶۸۵۳۱ -۰۲۱ تماس گرفته یا پیامکی به شماره سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۱۵۳۱ ارسال کنند تا اپراتورهای آنی رو اقدام به رفع مغایرت و رسیدگی به اعتراض رانندگان کنند. تا پایان تیرماه بقیه آزادراه‌ها هم به این سامانه تجهیز می‌شوند و تمام عوارضی‌های فیزیکی جمع‌آوری خواهد شد.»

او افزود: «تگ‌های بانک مسکن هم همچنان معتبر است و کسانی که این تگ‌ها را تهیه کرده بودند همچنان می‌توانند از آن استفاده کنند اما دیگر نیازی به خرید تگ جدید و هزینه کردن برای آن نیست چراکه روش‌های پرداخت متنوع و متکثر است.»

به گفته معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور، همچنین در آینده نپرداختن عوارض آزادراهی از شمول جریمه 30 هزارتومانی که هم‌اکنون اعمال می‌شود خارج خواهد شد و فقط مبلغی به عنوان جریمه دیرکرد به مبلغ عوارض اضافه می‌شود.

4 دیدگاه
 1. مجتبی ازاده می‌گوید

  با سلام بنده سالی فقط دو بار. اتوبان قم را طی میکنم. و هزینه ان. میشود 2000 هزار تومان ولی با این طرح از بنده جهت بر چسب و فرستادن درب منزل 36500 تومان دریافت کردن. به خدا این ظلم هست در حق افرادی مثل من. که فقط سالی دوبار. در این بزرگ راه ها رفتو امد دارن وسلام

 2. ناشناس می‌گوید

  اگه کسی جریمه نشه دیگه عوارضی پرداخت نمیکنن.پس این طرح دیر یا زود شکست میخوره . البته با جریمه کردن هم کاری درست نمیشه.مردم خودشون باید از ته دل راضی باشن نه با اجبار و تهدید.با این مشکلات فنی و خطای سیستمی عملا این یک طرح شکست خورده است.

 3. ناشناس می‌گوید

  این طرح تا الان خیلی شاکی داشته.اگه شکست بوخوره جای تعجب نداره.مدیریت و اجرای بسیار ضعیف و آماتور

 4. ناشناس می‌گوید

  واقعا چی فکر کردن با این طرح مسخره.شما حتی یک فایده کوچک هم در این طرح برای مردم نمیبینی بجز نفع مالی برای دولت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.