راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

اطلاعیه فرابورس ایران در خصوص خرید سهام بانک‌های نظامی منتشر شد

پیرو صدور اطلاعیه بانک مرکزی در خصوص ادغام چهار بانک و یک مؤسسه اعتباری وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، فرابورس ایران در خصوص خرید سهام شرکت‌های بانک حکمت ایرانیان، بانک مهر اقتصاد، بانک قوامین و موسسه اعتباری کوثر مرکزی اطلاعیه منتشر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

با عنایت به مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه)، در خصوص چارچوب ادغام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، موارد زیر را به اطلاع سهامداران محترم می‌رساند:

  1. مقتضی است سهامداران محترم تمامی اطلاعات و شرایط منتشره در سایت رسمی کدال را در تصمیم‌گیری‌های خود مدنظر قرار دهند.
  2. مقتضی است آن دسته از سهامدارانی که قصد فروش سهام خود در این مرحله رادارند به شعب کارگزاران عضو فرابورس ایران در سراسر کشور مراجعه و نسبت به تکمیل و ارائه تقاضای فروش سهام خود به همراه تعهدنامه مربوطه اقدام نمایند.
  3. شرایط ارائه تقاضاهای فروش به صورت زیر است:
  • دوره اخذ سفارش توسط کارگزاران عضو از روز یکشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ مورخ لغایت روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ است، لکن زمان بازگشایی نماد معاملاتی جهت ورود سفارش در سامانه معاملاتی و انجام معامله بر اساس پیام ناظر بازار متعاقباً اعلام می‌شود.
  • اعتبار زمانی تقاضاهای فروش باید بدون محدودیت زمانی (Good Till Cancel) باشد.
  • تقاضای فروش برای سهامداران حقیقی باید صرفاً بر اساس قیمت ۱۰۰۰ریال باشد.
  • تقاضای فروش برای سهامداران حقوقی غیر وابسته به نیروهای مسلح باید صرفاً بر اساس قیمت پایانی سهام در زمان توقف نماد معاملاتی مربوطه باشد.
  • دوره زمانی ورود سفارش‌های فروش پس از بازگشایی نماد معاملاتی از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۴:۰۰ در تمامی جلسات رسمی معاملاتی امکان‌پذیر است و معاملات بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار در قالب معامله خارج از جلسه رسمی معاملات انجام می‌شود.
  • انجام معاملات معاف از کارمزد نقل‌وانتقال به استثناء کارمزد شرکت‌های کارگزاری است و کارمزد مربوط به کارگزار فروشنده توسط واحدهای ادغام شونده پرداخت می‌شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.