راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عراق می‌رود

0

پس از سفر دیروز (شنبه ۱۷ فروردین) نخست وزیر عراق به تهران، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور تکمیل و اجرایی کردن توافقات مالی دو کشور، به زودی عازم عراق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در جریان مذاکرات امروز رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر عراق، دو طرف موافقت کردند در جهت تکمیل و اجرایی کردن توافقات مالی و بانکی دو کشور، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در اولین فرصت عازم عراق شود. همتی در سفر خود، با رئیس بانک مرکزی و سایر مقامات مالی و بانکی عراق دیدار خواهد کرد. حجم صادرات برق و گاز ایران به عراق در حال حاضر به بیش از ۴ میلیارد دلار رسیده است و این علاوه بر ۸ میلیارد دلار صادرات بخش خصوصی به عراق است.

همچنین همتی دیروز در یک یادداشت اینستاگرامی نوشت: «روند توافقات به‌خوبی پیش می‌رود. موضوع توافقات مالی و بانکی دو کشور نیز که در دیدار بهمن ۹۷ اینجانب از بغداد به امضای رؤسای کل بانک‌های مرکزی دو کشور رسید و نحوه تکمیل و اجرای سریع‌تر آن موردتوجه ویژه رئیس جمهور اسلامی ایران و نخست وزیر عراق قرار گرفت و دو طرف در مورد عزیمت اینجانب به عراق در آینده نزدیک تأکید کردند.»

او در این یادداشت افزود: «در حال حاضر بخش قابل‌توجهی از مطالبات ایران به حساب بانک مرکزی واریز شده است و بایستی در مورد نحوه تکمیل و تداوم روابط مالی و پولی دو کشور با توجه به حجم در حال افزایش صادرات ایران تصمیم‌گیری شود. صادرات برق و گاز ایران امسال از چهار میلیارد دلار فراتر خواهد رفت.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.