راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

جشنواره ایده و محصول سکو در حوزه‌های مرتبط با داده‌های کلان در صنایع برگزار می‌شود

جشنواره ایده و محصول سکو در حوزه‌های مرتبط با داده‌های کلان در صنایع در حاشیه کنگره بین‌المللی TOPHPC برگزار می‌شود.

شرکت صنایع یاس ارغوانی به‌عنوان حامی VIP بیست و پنجمین کنگره بین‌المللی TOPHPC و بیگ دیتا که دومین کنگره آن در ایران ۳ تا ۵ اردیبهشت ماه ۹۸ در هتل اسپیناس پالاس برگزار خواهد شد حضور خواهد داشت.

موضوع کلان داده و تحلیل و پردازش‌های سریع آن به دلیل حجم وسیع داده‌های مجازی در دنیا ارزشمند شده است. در نظام بانکی نیز موضوع ارتباط با داده‌ها، جمع‌آوری، نگهداری، تحلیل و پردازش سریع داده‌ها اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. بانک‌ها هم برای حرکت به سمت بانکداری دیجیتال و مشتری‌مداری بیگ‌دیتا را یک رکن اساسی می‌دانند.

ازاین‌رو بانک ملت و هولدینگ فناوری اطلاعات بانک ملت فعالیت در حوزه بیگ دیتا را به شرکت صنایع یاس ارغوانی سپرده است. جمع‌آوری دیتا و تحلیل آن در ایران به دلیل جزیره‌ای بودن دیتا و دشواری دسترسی به کل دیتای موردنظر دشوار است اما این شرکت در تلاش است با تحلیل رفتار بین‌المللی و جامعه ایران در حوزه کلان‌داده‌ها به یک مدل بومی برسد. همچنین این شرکت در تلاش است با کل اکوسیستم این جریان همکاری مفید و باارزشی داشته باشد.

به گفته حسن زادمهر در گفت‌وگو با پرداخت برتر، مدیرعامل شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی، این شرکت پس از راه‌اندازی مرکز نوآوری مجازی سکو در نخستین رویدادِ بزرگ خود در کنگره TOPHPC با همکاری دانشگاه خوارزمی، چند سخنرانی، کارگاه و پنل با موضوع بیگ دیتا و زیرساخت‌های پردازش سریع را برگزار خواهد کرد.

زادمهر، علت حضور شرکت صنایع یاس ارغوانی در این کنگره بین‌المللی را کمک به ارتقای سطح علمی و عملیاتی ایده‌ها و محصولات در حوزه‌های بانکی و مالی عنوان کرد و گفت: «ما در این کنگره یک کارگاه خواهیم داشت که پیشرفت‌های شرکت صنایع یاس ارغوانی در حوزه بیگ دیتا را در آن ارائه خواهیم داد. نیز پنلی در راستای تبیین مسائل بانک‌ها و راه‌حل‌های پیشنهادی خواهیم داشت.»

او ادامه داد: «مهم‌ترین بخش حضور ما برگزاری رویدادی در حوزه بیگ دیتا است که حاصل آن چند تیم منتخب خواهد بود که محصولاتی قابل ارائه به صنعت خواهند داشت. در این راستا همکاری‌هایی با دانشگاه‌های مختلف کشور، مراکز رشد، جهاد دانشگاهی و فضای کارِ اشتراکی باکس داشتیم تا بتوانیم بهترین ایده‌ها و محصولاتی که در این حوزه فعالیت دارند را شناسایی و معرفی کنیم.»

جشنواره ایده و محصول سکو در حوزه‌های مرتبط با داده‌های کلان در صنایع برگزار می‌شود
جشنواره ایده و محصول سکو در حوزه‌های مرتبط با داده‌های کلان در صنایع برگزار می‌شود

زادمهر در خصوص ثبت‌نام و حضور در این رویداد گفت: «تمام شرکت‌ها و گروه‌های استارتاپی که محصولاتی در حوزه مرتبط با داده‌ها کلان دارند می‌توانند تا ۱۷ فروردین ۹۸ از طریق سامانه سکو به آدرس sakuplatform.ir ثبت‌نام کرده و از منتوری رایگان در این سامانه بهره‌مند شوند.»

سه محصول و ایده برتر در این کنگره معرفی خواهند شد و جوایزی به آنها تعلق خواهد گرفت. همچنین در آینده از تجاری‌سازی محصولات و تشکیل تیم برای صاحبانِ ایده‌ها حمایت خواهد شد.

امیررضا لیلازی، عضو هیئت‌مدیره شرکت صنایع یاس ارغوانی نیز در ادامه این گفتگو در خصوص جشنوارهٔ سکو گفت: «در این جشنواره ما علاوه بر محصولاتِ خوب در حوزه داده‌های کلان، نگاه و ایده تحلیل‌گران را نیز جذب می‌کنیم. افرادی که می‌توانند از داده‌های مالی و بانکی به استنتاج برسند و بر افزایش درآمد بانک، کاهش هزینه‌های آن، افزایش وفاداری مشتریان، کشف تقلب و… اثرگذار باشند. ایده‌ها باید قابل‌اثبات و عملی باشند تا در این جشنواره پذیرفته شوند.»

لیلازی ادامه داد: «در ایران فین‌تک‌ها اغلب درحوزه پرداخت حرکت کردند. ما با حضور در کنگره TOPHPC و برگزاری جشنواره سکو امیدواریم دریچه‌های جدیدی را به صاحبان ایده معرفی کنیم تا به سمت‌وسوی جدیدتری حرکت کنند.»

گفتنی است شرکت صنایع یاس ارغوانی همکاری‌هایی را با دانشگاه‌های مختلف آغاز کرده و اسفند ۹۷ اولین مرکز سکو را در دانشگاه امیرکبیر برای فعالان حوزه‌های هوش مصنوعی، تحلیل داده و گیمیفیکیشن افتتاح کرده است.

زادمهر در پایان گفت: «در حاشیه این کنگره ضمن نمایش دستاوردهای شرکت صنایع یاس ارغوانی، سامانه سهند (سامانه هوشمند نمو داده) این شرکت رونمایی خواهد شد و زیرسامانه‌های آن در حوزه‌های تحلیل رفتار کاربران شعبه، تحلیل رفتار مشتریان بانک، کشف تقلب، ریسک و پتانسیل اقتصادی و… معرفی خواهد شد.»

کنگره بین‌المللی TOPHPC  ۳ تا ۵ اردیبهشت ۹۸ در هتل اسپیناس پالاس و با حضور ۴۰۰ نفر از مدیران و خبرگان صنعت برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.