راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بیشترین استفاده از تبلت‌ها برای استفاده رسانه‌ای

تحقیقات جدید نشان می‌دهد اکثر افرادی که از آی‌پد استفاده می‌کنند بیشتر از این تبلت برای رجوع به سایت‌های اینترنتی و فعالیت‌های سرگرمی چون تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی استفاده می‌کنند به این معنا که تبلت در زمان حاضر به نوعی به ابزاری برای استفاده رسانه‌ای تبدیل شده است.

به گزارش مهر، براساس گزارش مرکز تحقیقاتی اطلاعات مصرف‌کننده که نظرسنجی را از بیش از یک هزار کاربر آی‌پد در اوایل سال‌جاری انجام داده بود، ۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان اظهار داشتند که عمدتا از دستگاه خود برای مراجعه به سایت‌های اینترنتی استفاده می‌کنند.

این درحالی است که توجه به بخش سرگرمی که دربرگیرنده تماشای فایل‌های ویدئویی، گوش دادن به موسیقی و نگاه کردن تصاویر است توسط ۳۳ درصد از شرکت‌کنندگان این تحقیق مورد تصدیق قرار گرفته است. در مقام سوم هم بخش بازی‌ها قرار دارد که ۲۷ درصد خریداران آی‌پد را به خود واداشته است.

نکته جالب توجه اینجا است که تنها ۱۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این تحقیق از آی‌پد برای برقراری ارتباط با شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. هشت درصد از آن‌ها نیز از این ابزار الکترونیکی برای کتاب و مجله خواندن استفاده می‌کنند.

این تحقیق تقویت‌کننده این نظریه است که تبلت‌ها در وهله اول دستگاه‌های مصرف رسانه‌ای هستند. این درحالی است که مصرف آی‌پد در بخش تجاری نیز در حال افزایش بوده است و بسیاری از خریداران آخرین نسخه از آی‌پد این مساله را مورد تاکید قرار داده‌اند.

این امر می‌تواند نشان‌دهنده این مساله باشد که تبلت‌های هفت اینچی برای بخش سرگرمی از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است؛ به طوری‌که گوگل نکسوس هفت از زمان ارائه آن تاکنون موفقیت‌های خوبی را شاهد بوده است. از این‌رو اپل نیز تصمیم دارد نسخه کوچک‌تری از آی‌پد را برای امسال ارائه کند.

منبع: مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.