راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

۱۴۰ میلیون ضرر چسباندن رمز به کارت بانکی!

بار دیگر عدم رعایت مسائل به ظاهر ساده امنیتی شهروندی را به دردسر انداخت. بارها از رسانه ها گفته شده که هیچ گاه رمز کارت را روی آن ننویسید. اما هنوز هم گوش برخی بدهکار این حرف نیست.

در آخرین ماجرای این چنینی پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان خواست تادختر جوانی که با سرقت کارت بانک، 140 میلیون تومان سکه خریده را شناسایی و پلیس را در دستگیری وی یاری کنند.

در روز 7 اردیبهشت سال جاری زن جوانی با مراجعه به کلانتری 163 اوین مدعی سرقت داخل خودرو از پارکینگ محل زندگی خود در یک مجتمع مسکونی واقع در منطقه ولنجک شد و به مأموران گفت: تعداد دو عدد عابر بانک و دیگر مدارک شناسایی شخصی‌ام، در حالیکه رمز عابر بانک‌ها بر روی آنها نوشته شده بود، از داخل ماشین به سرقت رفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه یکم تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

درتصویر چهره سارق را مشاهده می‌کنید

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در روز 6 اردیبهشت برای معالجه در بیمارستان بستری بودم؛ فردای آن‌روز و پس از ترخیص از بیمارستان، به خانه بازگشتم و زمانیکه به محل پارک ماشین در داخل پارکینگ مجتمع مراجعه کردم، متوجه باز بودن در ماشین شدم.

وی ادامه داد: بلافاصله به وارسی مدارک شناسایی و دیگر اسناد و مدارک داخل ماشین پرداخته و متوجه شدم تمامی اسناد و مدارک شناسایی داخل ماشین به همراه دو عدد عابر بانک که بیش از 140 میلیون تومان در آنها وجه نقد وجود داشته، به سرقت رفته است.

با توجه به اظهارات مالباخته، بلافاصله هماهنگی‌های لازم جهت مسدود شدن حساب‌های عابر بانک انجام شد اما کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارق یا سارقین در زمان حضور مالباخته در داخل بیمارستان و با معرفی خود به اسم مالباخته با استفاده از اسناد و مدارک شناسایی سرقت شده از داخل ماشین اقدام به خرید ده‌ها سکه طلای تمام بهار آزادی و همچنین برداشت چندین میلیون تومان وجوه نقد از حساب‌های بانکی، به ارزش تقریبی 140 میلیون تومان، کرده‌اند.

با شناسایی طلافروشی محل خرید سکه‌های طلا واقع در منطقه امامزاده حسن، کارآگاهان پایگاه یکم به تحقیق از مالک آن پرداختند؛ صاحب طلافروشی با اطلاع از موضوع مسروقه بودن عابر بانک‌ها، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 10:30 روز پنجشنبه خانم جوانی با مراجعه به طلافروشی، در سه نوبت درخواست خرید 100 سکه طلا کرد و من نیز پس از آنکه وی قصد داشت تا پول سکه‌ها را از طریق دستگاه کارت خوان پرداخت کند، از وی درخواست مدارک شناسایی کرده و پس از تطابق دادن مشخصات صاحب عابربانک و مشخصات کارت ملی همراه این خانم جوان، اقدام به فروش این تعداد سکه به او کردم.

با توجه به اظهارات صاحب طلافروشی و مشخص شدن زمان دقیق مراجعه خریدار سکه‌های طلا، کارآگاهان با بهره‌گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته داخل طلافروشی اقدام به شناسایی تصویر خریدار سکه های طلا شدند.

سرهنگ کارآگاه علی اکبرپور، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی تصویر متهم تحت تعقیب پایگاه یکم پلیس آگاهی و به جهت شناسایی مخفیگاه و دستگیری وی، دستور انتشار بدون پوشش چهره متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است؛ لذا از کلیه شهروندانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه و یا محل‌های تردد این شخص در اختیار دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 22292013 در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت