راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

الگوی همتا‌به‌همتا در صنعت بیمه ایران چه کاربردی دارد؟

مقاله «کاربرد الگوی peer to peer در صنعت بیمه ایران» در بیست‌وپنجمین همایش ملی بیمه و توسعه ارائه شد. نویسندگان این مقاله سعید اسدی قراگوز و کریم شهنازی بودند.

بیمه همتابه‌همتا با تغییر شیوه کنونی رایج در این صنعت، روندی جدید را در دنیا ایجاد کرده است. در این بیمه گروه اندکی از افراد و یا اعضای خانواده و یا حتی جمعی از دوستان که منابع یکسانی دارند، در حفاظت از منافع همدیگر در کنار هم قرار می‌گیرند و همکار می‌شوند. در چنین شرایطی، هر عضو درواقع مسئولیت بخشی از ریسک گروه را برعهده خواهد گرفت. این امر سبب می‌شود اعضای گروه یا خانواده تشویق شوند که پروفایل ریسک خود را تا حد امکان پایین نگاه دارند تا بیشترین بهره را از این مجموعه به‌دست آورند. موج جدیدی از بیمه همتابه‌همتا بـا استفاده از فناوری بلاکچین و مدل‌های خودگردان در حال پدیدارشدن است.

در مدل بیمه همتابه‌همتا، اقداماتی که بیمه‌گر به صورت دستی به انجام می‌رساند (نظیر مدیریت خسارت و …) توسط نرم‌افزار و قراردادهای هوشمند به اجرا می‌رسد. شرکت‌های بیمه امروزه در رقابت شدیدتری با مدل‌های بیمه همتابه‌همتا و استارت‌آپ‌های فعال در این‌ زمینه به سر می‌برند. لذا بنا به اهمیت موضـوع در پروژه تحقیقی حاضر به معرفی و نحوه اجرای الگوی بیمه همتابه‌همتا می‌پردازیم.

برای دریافت فایل PDF مقاله «کاربرد الگوی peer to peer در صنعت بیمه» را کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.