راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

پنج PSP برای ارائه درگاه پرداخت با ای‌نماد به تفاهم رسیدند

۵ شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت برای ارائه درگاه پرداخت خود از طریق سامانه نماد اعتماد (ای‌نماد) با مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده‌اند.

به گزارش پیوست، «سداد» به عنوان شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت بانک ملی نیز پیشتر با همکاری با مرکز توسعه تجارت الکترونیکی امکان دریافت درگاه پرداخت الکترونیکی از طریق سامانه ای‌نماد را برای کسب‌وکارهای نوپا فراهم کرده بود. سایر شرکت‌های PSP نیز برای ارائه سرویس‌های خود از طریق پنل کاربری نماد اعتماد الکترونیکی با مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وارد مذاکره شده‌اند. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی این پروژه را در اصل آغاز دستیابی به درگاه واحد برای شروع فعالیت یک کسب‌وکار اینترنتی می‌داند.

بهنام امیری، معاون تسهیل تجاری توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، در مورد این اتفاق گفت: «از میان شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت مذاکرات ۵ شرکت با مرکز توسعه تجارت الکترونیکی منتج به امضای تفاهم‌نامه شده است و این شرکت‌ها در حال آماده کردن زیرساخت‌های فنی لازم برای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه هستند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت تجارت الکترونیکی پارسیان، پرداخت الکترونیک سامان و آسان پرداخت اشاره کرد.»

او افزود: «سایر شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت نیز برای ارائه این خدمات با مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وارد مذاکره شده‌اند و روند پیشرفت مذاکرات با هر کدام از آنها در مراحل مختلفی قرار دارد.»

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در نظر دارد با جذب نظر همکاری سایر دستگاه‌ها درگاهی ایجاد کند تا وظیفه این درگاه واحد ثبت کسب‌وکار اینترنتی باشد. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در صورت اجرایی شدن برنامه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی کسب‌وکارهایی که برای دریافت نماد اعتماد اقدام کنند دیگر لازم نیست برای دریافت مجوزهای به PSP ‌ یا اتحادیه و سازمان دیگری مراجعه کند و از طریق این درگاه می‌تواند کلیه فرایندهای کاری خود را پیگیری کند.

امیری در این مورد اعلام کرد: «همین حالا نیز شاید به ظاهر پنجره واحدی نباشد اما از نظر محتوایی پنجره واحد ایجاد شده است. نزدیک ۱۶ دستگاه مختلف از طریق سامانه نماد بر کسب‌وکارهای اینترنتی نظارت می‌کنند همچنین ارتباط ۱۶ دستگاه با ۴۰ هزار کسب‌وکار را از طریق یک درگاه واحد ایجاد کرده‌ایم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.