راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

رییس کل بانک مرکزی بر نظارت بیشتر مدیران نظام بانکی برای رعایت مقررات تاکید کرد

جلسه دوره‌ای رییس کل بانک مرکزی با مدیران‌عامل نظام بانکی، روز سه‌شنبه ۴ دی‌ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در این جلسه دکتر عبدالناصر همتی ضمن تسلیت ارتحال حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به بیان اوصاف و نقش ایشان در مسئولیت‌هایی که طی مقاطع مختلف در نظام اسلامی داشته‌اند، اشاره و برای ایشان آرزوی علو درجات کرد.

رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به برنامه‌های بانک مرکزی برای مدیریت اضافه برداشت بانک‌ها و همراهی و اهتمام مدیران‌عامل بانک‌ها در این رابطه که باعث کاهش اضافه‌برداشت نسبت به پنج ماه پیش شده است قدردانی کرد.

رییس شورای پول و اعتبار تدابیر بانک مرکزی برای اصلاح نظام سود بانکی به‌منظور تامین منافع سپرده‌گذاران بانک‌ها و نیز حفظ قوام ساختار مالی بانک‌ها را تشریح و اهتمام نظام بانکی در رعایت سیاست‌های پولی بانک مرکزی را ستود و بر نظارت بیشتر مدیران نظام بانکی برای رعایت مقررات تاکید کرد.

رئیس‌کل بانک مرکزی در ادامه به سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه به ترکیه اشاره کرد و گفت: «سفر ترکیه سفر خوبی بود و ترک‌ها آمادگی کامل برای همکاری گسترده اعلام کرده‌اند. هدفی که برای گسترش تجارت بین دو کشور تعیین شده است و منابع خوبی که در ترکیه داریم فرصت خوبی را برای رونق تجارت فی‌مابین فراهم می‌کند.»

او افزود: «بر اساس گزارشی که تا این تاریخ اعلام شده است بخشی از توافق در حال شروع مراحل اجرایی است.»

همتی در خصوص کالاها و نیازهای اساسی گفت: «به نحو مناسبی مبادلات از طریق چین و هند و سایر مبادی انجام می‌شود و به‌تدریج گسترش می‌یابد.»

رئیس‌کل بانک مرکزی در ادامه ضمن اشاره به اقتضائات فصلی پایان سال میلادی و تسویه‌های شرکت‌های تجاری از تصمیمات اخیر بانک برای تامین منابع لازم برای حمایت از صرافی‌ها در تامین نیازهای مرتبط با پایان سال خبر داد که می‌تواند آثار فصلی مرتبط با این مقطع از سال را پوشش دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.