راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

مهلت ثبت‌نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان بورس تمدید شد

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در اطلاعیه‌ای از تمدید ثبت‌نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در اطلاعیه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی آمده است: «این شرکت با تشکر و قدردانی از ثبت‌نام‌کنندگان در این سامانه به استحضار عموم فعالان می‌رساند بر اساس تصمیمات متخذه فعلا با اتمام مهلت ثبت‌نام برای سرمایه‌گذاران هیچگونه محدودیتی از روز سه‌شنبه چهارم دی‌ماه ۱۳۹۷ برای فعالیت در بازارها و دریافت خدمات اعمال نمی‌شود.»

همچنین ضرب‌الاجل جدید برای ثبت‌نام در این سامانه جهت شناسایی فعالان بازار سرمایه پس از طرح موضوع در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و تصمیم‌گیری در خصوص متعاقبا اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت این سامانه، ثبت‌نام خود را به‌صورت الکترونیکی انجام دهند.

هم‌اکنون احراز هویت ثبت‌نام‌کنندگان سامانه سجام در بیش از ۴۰۰ دفتر پیشخوان دولت و کارگزارهای منتخب در سراسر کشور آغاز شده است که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به دلیل جلوگیری از ازدحام در این مرحله با ارسال پیامک آنها را از زمان احراز هویت مطلع می‌کند.

سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک‌بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره‌حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار ندارد.

پیش از این در خبری، احتمال تمدید مهلت ثبت‌نام مطرح شده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.