راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آنچه باید درباره هومن شاداب حقوقدان و فعال در حوزه رگ‌تک بدانید

ماهنامه عصر تراکنش / هومن شاداب متخصص تاثیرگذار در حوزه‌های قانون، کسب‌وکار و تکنولوژی است و تحقیقاتش متمرکز بر بخش‌های قراردادهای هوشمند، فناوری‌های مالی، تراکنش‌های تجاری و بلاکچین است. شاداب همچنین از هم‌بنیان‌گذاران استارت‌آپ کلاوز است که در حوزه ساخت و ایجاد قراردادهای قانونی که توسط اینترنت اشیا ایجاد می‌شود، فعالیت می‌کند.

در واقع افراد می‌توانند به کمک این استارت‌آپ قراردادهایشان را به اینترنت اشیا و ای‌پی‌آی‌ها متصل کنند تا بتوانند روابط تجاری و فرایندهای کسب‌وکاری‌شان را خودشان مدیریت کنند. هومن شاداب ۹ سال است که به‌عنوان استاد دانشگاه حقوق نیویورک فعالیت می‌کند و مدیر کنسرسیوم فناوری حقوقی منبع بازی به نام Accord Project نیز هست.

او همچنین از سال ۲۰۱۵ تاکنون با کوین سنتر همکاری دارد و در این مرکز تحقیقاتی در زمینه ارزهای رمزنگاری‌شده و فناوری‌های بلاکچین، از جمله بیت‌کوین انجام داده است. شاداب علاوه بر فعالیت‌هایش، همزمان به‌عنوان مشاور در آزمایشگاه استرینگ مشغول به کار است. او اغلب به شرکت‌ها و موسسات مالی در خصوص مسائلی از جمله انطباق، دعوی قضایی و عملیات مشاوره‌ می‌دهد و در حال حاضر در هیات مشاوره‌ای چند استارت‌آپ حضور دارد.

هومن شاداب نویسنده مقالات متعددی هم هست که در مجلات مختلفی از جمله مجله قانون‌گذاری و سیاست عمومی دانشگاه نیویورک و مجله قانون، کسب‌وکار و امور مالی استنفورد منتشر شده است. او در سال ۲۰۱۵ جایزه اوتو ال والتر را به خاطر مقاله‌اش درباره وام‌دهی مبتنی بر دارایی دریافت کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.