موبایل پی‌تک (PayTech)

ارایه خدمات بانکی روی برنامه‌های موبایلی و وبسایت‌های اینترنتی کماکان میسر است

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

خبر منتشرشده در فضای مجازی با عنوان «ممنوعیت ارایه خدمات بانکی در نرم‌افزارهای موبایل بانک» صحت نداشته و بخشنامه‌های مرتبط با این موضوع بر احراز هویت کامل و قوی مشتری به هنگام دریافت این خدمات تاکید داشته و دارند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، ضمن تکذیب برخی اخبار و شایعات مورداشاره در فضای مجازی، به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند با توجه به لزوم اهمیت نگهداری و حفاظت از اطلاعات محرمانه مشتریان و جلوگیری از سوءاستفاده از این امکانات برای دسترسی غیرمجاز و یا فعالیت‌های مشکوک به پولشویی، سنجش اصالت و هویت کاربر، خصوصا در فضای مجازی همواره مدنظر این بانک بوده و با توجه به دامنه وسیع فناوری‌های مورداستفاده، بانک مرکزی با همکاری بانک‌ها بر دو عامل امنیت و سلامت خدمات بانکی به‌عنوان شرط لازم ارایه آن‌ها تاکید دارد.

بدیهی است هیچ‌کس نباید به بهانه سهولت و دسترس‌پذیری بیشتر، اطلاعات مشتریان را با مخاطره روبرو کرده یا محملی برای فعالیت‌های مشکوک ایجاد کند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */