شرکت‌ها موبایل کسب‌وکارها

معرفی استارت‌آپ تومن، بازیگر جدید عرصه پرداخت خرد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

طبق آمارها حجم زیادی از تراکنش‌های روزانه عابربانک مردم به پرداخت‌های خرد اختصاص دارد و همچنان مشکل پرداخت پول خرد حین خرید و یا کرایه تاکسی به قوت خود باقی است. این موضوع یکی از چالش‌هایی است که فرصت را برای استارت‌آپ‌ها به‌منظور حل مشکل ایجاد کرده است.

«تومن» یکی از این استارت‌آپ‌هاست که با یک کد کیوآر راه‌حلی برای پرداخت پول خرد در تاکسی و فروشگاه‌ها دارد. کاربر با نصب اپلیکیشن و شارژ حساب کیف پول الکترونیک می‌تواند پرداخت خود را ظرف چند ثانیه با اسکن کد کیوآر انجام دهد. مزیت این روش این است که کاربر از معضل پول خرد آسوده می‌شود، اما تعالی آن زمانی است که خدمات‌دهنده‌های بیشتری به این کیو آرها مجهز باشند.

استارت‌آپ تومن چند ماهی است که کارش را در این زمینه شروع کرده و ۳۰ نفر پرسنل دارد. با چند هزار تراکنش روزانه این شرکت به‌سرعت در حال رشد و گسترش شبکه خود است و اعلام کرده که تا بهار سال آینده چهار محصول دیگر همچون خدمات تسویه و درگاه پرداخت درون برنامه‌ای را نیز به سرویس خود اضافه خواهد کرد.

پرداخت‌های پول خرد نه‌تنها برای مردم دردسرساز است، بلکه برای بانک‌ها نیز سودی ندارد، زیرا هزینه تراکنش‌های خرد بیشتر از سودی است که نصیب بانک می‌کند. سوپرمارکت‌های زیادی نیز برای پرداخت خرد کارت عابربانک قبول نمی‌کنند، زیرا باید کارمزد پرداخت کنند.

منبع: کانال تلگرامی استارت‌آپ ۳۶۰

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

۱ دیدگاه

  • با سلام و احترام
    ببخشید کی چنین حرفی زده ؟
    “سوپرمارکت‌های زیادی نیز برای پرداخت خرد کارت عابربانک قبول نمی‌کنند، زیرا باید کارمزد پرداخت کنند.”
    پرداخت ریز که کارمزد ندارد

/* ]]> */