راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

راه‌اندازی اولین کارت‌خوان قابل اتصال به کامپیوتر مجتمع مسکونی نداجا توسط سایان‌کارت

شرکت سایان‌کارت به‌عنوان یکی از 12 شرکت ارایه‌کننده خدمات پرداخت الکترونیک دارای مجوز شاپرک، از اولین دستگاه کارت‌خوان متصل به صندوق فروشگاهی مجتمع مسکونی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی سایان‌کارت، «فروشگاه زنجیره‌ای راد» به‌عنوان اولین فروشگاه مجتمع نداجا به دستگاه PC-POS مجهز شده و از خدمات این سرویس بهره می‌برد. این فروشگاه ماهانه بیش از 11 هزار تراکنش توسط PC-POS سایان کارت را مدیریت می‌کند.

سایان‌کارت همچنین در بخش‌های مختلف این مجموعه ازجمله کارواش، تعمیرگاه و پمپ‌بنزین و … در حال آماده‌سازی بستر راه‌اندازی این دستگاه و دیگر ابزارهای پرداخت است.

 

اهمیت راه‌اندازی PC-POS

تاکنون انواع مختلفی از ابزارهای پرداخت برای پرداخت‌های CP یا پرداخت با حضور کارت در صنعت پرداخت کشور ارائه شده است که برخی همچون کارت‌خوان ثابت و سیار عمر طولانی‌تر دارند و ابزارهای دیگری مانند کارت‌خوان موبایلی، کارت‌خوان هوشمند و کارت‌خوان‌های قابل اتصال به کامپیوتر یا همان PC-POSها از ابزارهای جدیدتری هستند که هنوز فراگیر نشده‌اند و شرکت‌های ارائه‌دهنده راهکارهای پرداخت به دنبال کسب سهم خود از این بازارهای نو هستند.

دستگاه کارت‌خوان قابل اتصال به کامپیوتر یا همان PC-POS، جهت ارایه سرویس‌های خاص، علاوه بر اتصال به سوییچ پرداخت، به کامپیوتر فروشگاه نیز متصل می‌شود که کار تبادل اطلاعات با سیستم فروش و صدور فاکتور برای فروشگاه را به شکل قابل‌توجه تسهیل و اتوماتیک می‌کند.

در این دستگاه‌ها بخشی از اطلاعات مورد نیاز جهت انجام تراکنش توسط رایانه دریافت شده و جهت پرداخت اطلاعات به ابزار پرداخت ارسال می‌شود. این ابزار بسیار مناسب کسب‌وکارهایی است که مستلزم ارایه اطلاعات مبادله بین کارت‌خوان و کامپیوتر یا صندوق فروشگاهی هستند؛ همچنین این ابزار به مدیریت صف و سرعت فرایند تسویه با مشتریانی که با تعدد مشتری و حجم بالای خرید مواجه هستند، کمک زیادی می‌کند.

علاوه بر این‌ها، pc-pos در فروشگاه‌های دارای صندوق‌های متعدد جهت دریافت وجوه، فروشگاه‌های نیازمند به صدور فاکتور، فروشگاه‌های دارای اجناسی با قیمت‌های غیر رند و فروشگاه‌های دارای تخفیف در فاکتور مشتریان، کاربرد دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت