عصر تراکنش چهره هفته

درباره نیکلای استرونوسکی مدیرعامل روولوت چه می‌دانید؟

ماهنامه عصر تراکنش / نیکلای استرونوسکی کارآفرین بریتانیایی روسیه‌ای‌تبار است که در حال حاضر او را به‌عنوان هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل استارت‌آپ بانکداری دیجیتالی روولوت می‌شناسند. البته پیش از راه‌اندازی کسب‌وکار روولوت، استرونوسکی به‌عنوان یک معامله‌گر در شرکت‌های کردیت سوئیس و لمان برادرز فعالیت می‌کرد.

روولوت در واقع یک جایگزین بانکداری دیجیتالی است که محصولات و سرویس‌هایی از جمله کارت‌های نقدی از پیش پرداخت‌شده مسترکارت و ویزا، صرافی ارز، صرافی ارزهای رمزنگاری‌شده از جمله بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین، بیت‌کوین کش، ریپل و انجام پرداخت‌های فردبه‌فرد به مشتری ارائه می‌دهد. از ویژگی‌های روولوت این است که در حال حاضر هیچ هزینه‌ای برای اکثر خدماتی که ارائه می‌دهد، ندارد و در واقع برای یک بازه زمانی محدود رایگان است و برای انجام تبادل ارز خود در روزهای عادی هفته، از نرخ مبادله بین‌بانکی جاری تبعیت می‌کند اما در روزهای پایانی هفته و در تعطیلات نرخ تبادل ارزشان بین ۵/۰ تا ۵/۱ درصد افزایش پیدا می‌کند.

اپلیکیشن روولوت امکان دسترسی سریع به ارزهای پراستفاده رمزنگاری‌شده و تبدیل آن به ۲۵ ارز رایج در کشورها را فراهم می‌کند. این اپلیکشن با هدف ایجاد یک پلتفرم بدون اصطکاک و استفاده از پول و مدیریت آن در سراسر دنیا در سال ۲۰۱۵ در لندن راه‌اندازی شد. استرونوسکی در مصاحبه‌ای با فوربس درباره راه‌اندازی این استارت‌آپ گفت که در گذشته و زمانی که سفرهای بسیار انجام می‌داد، هزار پوند صرف کارمزد انجام تراکنش‌های خارجی می‌کرد که به نظرش به هیچ‌وجه درست و منطقی نبود و به همین دلیل سعی کرد تا بتواند یک کارت چندارزی پیدا و از آن استفاده کند.

در سال ۲۰۱۸، روولوت با اعلام اینکه ارزشی معادل ۷/۱ میلیارد دلار به دست آورده، خودش را یک یونیکورن معرفی کرد و گفت که در حال حاضر بیش از دو میلیون کاربر دارد. نیکلای استرونوسکی در فهرست بیزنس اینسایدر از ۳۵ کارآفرین و افراد موفق در حوزه فین‌تک زیر سال ۳۵ سال بریتانیا که در سال ۲۰۱۸ تهیه شد، در رتبه نخست قرار دارد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

اتاق خبر راه پرداخت همه مطالب و خبر‌های مهم فین‌تک ایران را رصد و منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */