راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

درگاه پرداخت اینترنتی سکه ثامن نزد بانک ملت بر اساس مقررات و شرایط حاکم بر فعالیت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت بوده

روابط عمومی بانک ملت در اطلاعیه‌ای بابیان این‌که سقف تراکنش‌های سکه ثامن تفاوتی با سایر مشتریان و پذیرنده‌ها نداشته، نسبت خانوادگی متهم پرونده سکه ثامن با رئیس شعبه بانک ملت را هم تکذیب کرد.

با توجه به نشر خبری مبنی بر نامحدود بودن سقف تراکنش‌ها و ارتباط خانوادگی متهم پرونده موسوم به سکه ثامن، به‌منظور تنویر افکار عمومی موارد زیر را به اطلاع عموم می‌رساند:

پایانه پرداخت اینترنتی سکه ثامن نزد این بانک بر اساس مقررات و شرایط حاکم بر فعالیت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت (PSP) بوده است و سقف مبلغ هر تراکنش در پایانه‌های اینترنتی برای این پذیرنده مانند سایر پذیرندگان ۵۰۰ میلیون ریال و در پایانه‌های USSD، دو میلیون ریال بوده و تفاوتی با سایر پذیرنده‌ها و مشتریان این بانک نداشته است.

همچنین تخصیص پایانه پرداخت اینترنتی به شرکت مذکور به استناد مجوزهای نماد اعتماد الکترونیکی (enamad) و سایر مستندات بر اساس الزامات شاپرک بوده است.

بر اساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده، وجود هرگونه نسبت خانوادگی متهم پرونده (آقای زاهدی‌فر) با رئیس شعبه یا کارکنان بانک ملت نیز تکذیب می‌شود و تأکید می‌کند، سازوکارهای فنی و نظارتی در سامانه‌های این بانک به‌گونه‌ای است که امکان اثرگذاری شخص در عملیات بانکی و تراکنش‌های غیرحضوری اساساً و مطلقاً وجود ندارد.

مزید اطلاع هم‌وطنان، بانک ملت همواره رعایت دستورالعمل‌ها و مقررات ابلاغی بانک مرکزی ج.ا.ا و همکاری با نهادهای نظارتی را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است و در مورد اخیر نیز کلیه اطلاعات مرتبط با متهم و تراکنش شرکت سکه ثامن حسب دستور مقام قضایی در اختیار پلیس فتا قرارگرفته است.

روابط عمومی بانک ملت از رسانه‌ها نیز انتظار دارد پیش از بازنشر تمام یا بخشی از خبر مذکور، نسبت به سندیت موضوع اطمینان حاصل کنند. بدیهی است بر اساس رویه‌های حرفه‌ای در حوزه رسانه و در راستای صیانت از نام، نشان و اعتبار بانک ملت، سهامداران، مشتریان و کارکنان آن، این بانک حق پیگرد قانونی نشر و بازنشر این خبر خلاف واقع را محفوظ می‌دارد.

منبع: روابط عمومی بانک ملت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.