راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کسب رتبه نخست توسط بانک آینده در اعطای تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط در استان‌های البرز و گلستان

بانک آینده در سال ۱۳۹۶، به‌منظور مشارکت فعالانه در افزایش تولید کالاهای داخلی و ایجاد اشتغال، کلیه شعب خود در سراسر کشور را مکلف کرد تا در جهت پرداخت تسهیلات موردنیاز به تولیدکنندگان به‌ویژه خرد و متوسط، فعالیت گسترده‌ای داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی بانک آینده، این بانک علاوه بر بنگاه‌هایی که از طریق کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استانی به بانک معرفی می‌شدند؛ تلاش کرد؛ با بازاریابی مستقیم، واجدان شرایط دریافت تسهیلات تولیدی در استان‌های مختلف را نیز شناسایی و در تأمین مالی آنان، مشارکت کنند.

اعطای تسهیلات به این تولیدکنندگان که درصدد راه‌اندازی و توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط (SMEs) بودند؛ با شرایط ساده و با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار، در سریع‌ترین زمان ممکن، صورت گرفته است.

بر اساس گزارش‌های مأخوذه از سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک آینده در سال ۱۳۹۶، موفق شد؛ در استان‌های البرز و گلستان، رتبه نخست پرداخت تسهیلات مستقیم، از محل منابع داخلی خود، به واحدهای کوچک و متوسط را از آن خود کنند.

تسهیلات پرداختی به واحدهای مذکور در استان البرز، به مبلغ بیش از ۱.۶۶۸ (یک هزار و شش‌صد و شصت‌وهشت) میلیارد ریال و در استان گلستان، به مبلغ ۱.۵۵۵ (یک هزار و پانصد و پنجاه‌وپنج) میلیارد ریال بالغ شده و پرداخت تسهیلات در استان تهران نیز به میزان ۵.۶۸۷ (پنج هزار و شش‌صد و هشتادوهفت) میلیارد ریال بوده که در این استان، بانک آینده به رتبه دوم پرداخت بین بانک‌ها، دست‌یافته است.

بانک آینده در سال ۱۳۹۶، تعداد ۲۶۳ بنگاه کوچک و متوسط را با رقمی بالغ‌بر ۱۰.۸۱۷ (ده هزار و هشت‌صد و هفده) میلیارد ریال، در ۲۰ (بیست) استان کشور تأمین مالی کرده و بر اساس ارزیابی وزارت کشور، رتبه نخست در بین بانک‌های خصوصی را کسب کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.