راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

با اپلیکیشن بله بدون شماره کارت درخواست پول‌کنید

با اپلیکیشن «بله» می‌توانید بدون دانستن شماره کارت از مخاطبتان درخواست پول‌کنید.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، «بله» باقابلیت‌های متداول یک پیام‌رسان ازجمله گفت‌وگو، ایجاد کانال و گروه، استفاده از استیکر و بازو (بات)، امکان بهره‌مندی از خدمات مالی نظیر کارت به کارت، درخواست پول، خرید شارژ، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت خلافی خودرو، پرداخت عوارض خروج از کشور و… را نیز فراهم کرده است تا کاربران آن به‌راحتی از خدمات مالی در بستر یک پیام‌رسان هم استفاده کنند.

بر همین اساس در بله به‌راحتی گفت‌وگو کردن، می‌توان فعالیت مالی انجام داد. به همان آسانی که پیام یا عکسی ارسال می‌شود، بر بستر شبکه شتاب (بدون دانستن شماره کارت) نیز می‌توان به مخاطب پول ارسال کرد یا درخواست پول داد.

از امکان درخواست پول می‌توان برای ارسال فاکتور، دریافت سهم و افراد (دنگ)، دریافت شارژ ساختمان، فروش کالا یا جمع سپاری مالی و خیریه بهره برد. برای این موضوع نیز در صفحه گفت‌وگو یا کانال، نشان شبکه شتاب از طریق گزینه درخواست پول انتخاب می‌شود.

مبلغ متغیر یا ثابت برای درخواست پول‌های عادی یا فروش کالا، مبلغ ثابت و مشخص است اما برای جمع سپاری مالی، امور خیریه یا دریافت سهم (دنگ) نمی‌توان عدد ثابت تعیین کرد. برای این کار کافی است «مبلغ متغیر» فعال شود تا پرداخت‌کننده خود مبلغ را تعیین کند.

این پیام‌رسان برای نخستین بار زمینه انجام خدمات بانکی بر بستر شبکه‌های مجازی در کشور را فراهم کرده است و اکنون علاوه بر بانک ملی ایران، 18 بانک دیگر به این شبکه متصل هستند و کاربران می‌توانند از کارت‌های این بانک‌ها به‌عنوان کارت مبدأ استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.