راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

تجلیل از خدمات دکتر مسحنیان راد، تجلیل از دانش ارتباطات در ایران است

تجلیل از سی سال خدمات علمی دکتر مسحنیان راد، تجلیل از دانش ارتباطات در ایران است

دکتر سعیدرضا عاملی استاد ارتباطات دانشگاه تهران و رئیس دانشکده مطالعات جهان در آستانه برگزاری هفتمین همایش روابط عمومی الکترونیک و تجلیل از سی سال خدمات علمی دکتر مهدی محسنیان راد، پیام تبریکی صادر کرد.

وی در بخشی از پیام خود آورده است: دکتر محسنیان راد یک متفکر ارتباط شناس به معنای اعم و اخص آن است. متن کامل این پیام را می‌خوانید:

به نام خدا

توحید و عدالت گرایی بنیادی ترین عنصر در درک پیام و عناصر مرتبط با پیام است. دانش ارتباطات، هم بعنوان یک حوزه رشته ای و هم بعنوان یک قلمرو بین رشته ای از نقش محوری در علوم انسانی و حتی علوم پزشکی و مهندسی برخوردار است. امروز بدون درک نظام ارتباطی و بدون درک پیام و از همه مهمتر بدون شناخت تحولات ناشی از ظهور جهان دوم که جهان صدردصد صنعتی و صد در صد ارتباطی است، فهم عمیق و عادلانه سایر پدیده های فردی و اجتماعی امکان پذیر نیست. بطور حتم جناب آقای دکتر محسنیان راد که از عمق نظری بالا و عمیق در این حوزه برخوردار هستند، یکی از اندیشمندان شاخص در جمهوری اسلامی ایران هستند که بیش از سی سال در این حوزه از اهل خرد، اندیشه و قلم بوده اند. دکتر محسنیان راد یک متفکر ارتباط شناس به معنای اعم و اخص آن است. هم نظام ارتباطی، هم ساختارها و نهادهای زبانی و معنایی و هم رسانه های ارتباطی را به خوبی می شناسند و از خلاقیت نظریه پردازی در این حوزه برخوردار هستند.

تجلیل از سی سال خدمات علمی دکتر محسنیان راد، تجلیل از دانش ارتباطات در ایران است. امید که معرفت و شناخت متفکرانه ایشان منشاء خدمات عظیم به عرصه ارتباطی و رسانه ای در جمهوری اسلامی ایران و سربلندی تولیدات علمی این حوزه در جهان باشد.

درک پیام مستلزم درگیر شدن با “فضای پیام” و خروج از “هیجانات پیام” است. ما شدیداً نیازمند درک پیام و انتقال پیام انقلاب اسلامی ایران و تصحیح “خدشه های بازنمایی شده ” پیام انقلاب اسلامی در جهان هستیم. محتوای دقیق ، عامل تقویت هویت جمعی و “باهم بودگی” هم در عرصه نخبگی و هم در فرهنگ عامه خواهد بود. این مهم نیز بدست نمی آید مگر با “توحید گرایی” و “عدالت ارتباطی” که فرد را با حقیقت پیام درگیر می کند. این مهم نیازمند بنیان های نظری و فکری عمیق هم در عرصه نخبگی و هم در قلمرو پرورش یافتگان عرصه نخبگی ارتباطات و پیام است. توحید گرایی و عدالت گرایی هم فرد را از وابستگی ها و خودخواهی های فردی رها می بخشد و هم چشم را به همه ابعاد احاطه شده ارتباط گر، ارتباط گیر و “هسته پیام” متوجه می کند.

در این راستا نیز امید به تلاش اندیشمندانی همچون استاد ارجمند جناب آقای دکتر محسنیان راد بسته ایم که دانش ارتباطات را در پیوند با تربیت های والای الهی عمق و توان فراگیرتری بخشند.

برای ایشان هزاران موفقیت و سربلندی را از خدای متعال آرزو می کنم.

سعید رضا عاملی

 

گفتنی است در پی اعلام خبر برگزاری مراسم تجلیل از دکتر محسنیان راد بسیاری از چهره های علمی و فعالان ارتباطی با ارسال پیام های جداگانه به دبیرخانه دائمی همایش روابط عمومی الکترونیک، این اقدام را تحسین و به ایشان تبریک گفته اند. ظرف روزهای آینده پیام های جداگانه پروفسور کاظم معتمدنژاد و دکتر باقر ساروخانی به همراه جمع دیگری از علاقمندان به دکتر محسنیان راد منتشر خواهد شد.

این مراسم همزمان با برگزاری هفتمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک، در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

اخبار بیشتر درباره هفتمین همایش روابط عمومی الکترونیک را از اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

منبع: ستاد خبری همایش روابط عمومی الکترونیک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.