انتخاب سردبیر بانک‌تک (BankTech)

رهبر انقلاب: کارگروه قوی، دانا، خطرپذیر و شجاع برای بررسی مشکل بانک‌ها و نقدینگی تشکیل دهید

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

پایگاه اطلاع‌رسانی حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای هیئت دولت با رهبری مبنی بر دستور ایشان به دولت برای تشکیل یک کارگروه قوی، پرکار، دانا، خطرپذیر و شجاع جهت بررسی مشکل بانک‌ها و نقدینگی را منتشر کرد.

 

در این دیدار رهبر انقلاب تأکید کردند:

به مشکل نظام بانکی به‌طورجدی باید رسیدگی بشود؛ این حرفی است که همه می‌زنند. در نظام بانکی و مشکل نقدینگی‌ای که الآن در کشور وجود دارد، اگر چنانچه ما می‌توانستیم باهنر هدایت این نقدینگی به کارهای سازنده و مفید، کشور را پیش می‌بردیم، این نقدینگی نعمت بزرگی بود؛ الآن یک بلای بزرگی است؛ واقعاً یک‌چیز خیلی خطرناکی است.

این رقم نقدینگی خیلی رقم فوق‌العاده‌ای است؛ هم رقمش خیلی بالا است، هم رشدش زیاد است؛ ۱۵۰۰ هزار میلیارد یک‌چیز افسانه‌ای است.

به نظر من مسئلهٔ بانک‌ها و بخصوص تکیهٔ روی مسئلهٔ نقدینگی احتیاج دارد به یک کارگروه دانا، حساس، پرکار، خطرپذیر و شجاع؛ دولت یک کارگروهی تشکیل بدهد. یک کارگروه قوی فعال شب و روز کار، معین بشوند فقط برای اینکه فکر کنند ببینند با مسئلهٔ بانک‌ها و با مسئلهٔ نقدینگی چه جوری بایستی برخورد کنند؛ بخشه‌ای جذابی را برای جذب نقدینگی در نظر بگیرند که البته یک فهرستی به من داده‌شده.

نگذاریم که این نقدینگی سرازیر بشود به‌طرف ارز و به‌طرف طلا و به‌طرف مسکن و به‌طرف کالاها که خب طبعاً به هر جا که این نقدینگی رو کند و هجوم بیاورد، پدر آن منطقه درمی‌آید.

البته کارگروهی که بخواهند بنشینند و هفته‌ای یک جلسه داشته باشند، فایده ندارد؛ باید یک کارگروه دائمِ شبانه‌روزی از آدم‌های فعال تشکیل بشود، بنشینند واقعاً کار کنند، فکر کنند، سرِ یک ماه، دو ماه، سه ماه یک برنامهٔ کاری روشنی مشخص کنند و بیاورند بدهند به آقای رئیس‌جمهور، دستور اقدام داده بشود و بلافاصله مشغول عمل بشوند؛ یعنی یک چنین چیزی لازم است.

منبع: خبرگزاری فارس

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */