راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

گفت و گو با دکتر بیات

مدیرعامل مرکز فابا گفت: اتفاق اخیر موجب سوء استفاده از هیچ کارت بانکی نشده و از نظر مالی مردم متضرر نشده‌اند و مشکلی برای دارندگان کارت ایجاد نگردیده است.

دکتر محمدمراد بیات اظهار داشت: هک و نفوذی درخصوص کارت‌های بانکی انجام نشده و عمدتاً سرقت اطلاعاتی برخلاف اخلاق حرفه‌ای صورت گرفته و فرد خاطی از امانت و موقعیت خود سوء استفاده کرده است. وی خاطرنشان کرد: البته مسئولان مربوطه باید توجه و دقت نظر بیشتری کنند چرا که این گونه اتفاقات فرصت مناسب و مغتنمی است تا شبکه بانکی و شرکت‌ها به موضوع امنیت بیشتر توجه کنند.

وی تصریح کرد : سطح امنیت بانکداری الکترونیکی برای مردم اطمینان لازم را دارد، گرچه لازمست در راستای تأمین امنیت بیشتر، به چیدمان نیروی انسانی و لایه‌ها دقت مضاعف داشته باشیم. وی تأکید کرد : در عین حال شایسته است مردم حدود امنیت کارت‌های خود را رعایت کرده و هرچند وقت یکبار رمز کارت‌های خود را تعویض نمایند و به فروشندگان و افراد ناشناس شماره رمز خود را ندهند.

دبیر مرکز همکاری‌های مشترک PSP ها با بیان اینکه رعایت مسائل ایمنی در خصوص کارت‌های بانکی امری ضروری است، اذعان داشت: ابزارها و مسایل فنی لازم در زمینه سطح امنیت کارت‌های بانکی طراحی شده و پیش‌بینی‌های لازم انجام گرفته است.

مدیرعامل مرکز فابا اظهار داشت: اگر مردم به توصیه‌های بانک مرکزی و بقیه دستگاه‌های مربوطه توجه و آن را رعایت کنند مشکلی برای آنان ایجاد نخواهد شد. وی تأکید کرد: جای هیچ‌گونه نگرانی در زمینه کارت‌های بانکی وجود ندارد و رسانه‌ها هم لازمست مبتنی بر واقعیات و براساس دانش فنی این حوزه، اطلاع‌رسانی کنند و امیدواریم با اخبار بدور از واقعیات موجبات نگرانی مردم را فراهم نکنیم. ایجاد نگرانی در مردم موجب اختلال در پیشرفت بانکداری الکترونیک می‌شود و این با توجه به سرمایه‌گذاری‌های هنگفت در این بخش، برخلاف منافع ملی و مصالح عمومی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.