راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

آخرین آمار و اطلاعات از بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ

0

محمدباقر اثنی‌عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، آخرین آمار و اطلاعات از بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ را اعلام کرد.

به گزارش ستاد خبری الکامپ ۲۴، محمدباقر اثنی‌عشری با بیان این که الکامپ یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های فناوری اطلاعات منطقه محسوب می‌شود گفت: «برای چهارمین سال پیاپی برگزاری الکامپ به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شده است. البته مجوز نمایشگاه، ۲۸ اسفندماه از سوی سازمان توسعه تجارت به ما ابلاغ شد و تلاش کرده‌ایم در فرصت کوتاهی که در اختیار داشتیم، هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این رویداد را به شکل خوبی ساماندهی کنیم.»

اثنی‌عشری افزود: «با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، شرکت‌های حوزه فاوا برای حضور در الکامپ با چالش روبرو بودند و در برخی بخش‌ها شاهد ریزش و البته در بخشی دیگر شاهد رویش بوده‌ایم.»

 

رویش‌ها و ریزش‌های الکامپ

رئیس سازمان نصر کشور ادامه داد: «بیشترین ریزش در الکامپ مربوط به دو بخش شرکت‌های سخت‌افزاری و FCPها است. درباره شرکت‌های سخت‌افزاری، این روال از چند سال پیش و به دلیل تغییر مدل توزیع به دیجیتال آغاز شده و طبیعی است. درباره FCPها نیز آن‌ها یک سری مباحثی بر سر تعیین تعرفه دارند.»

اثنی‌عشری درباره بخش‌های رونق گرفته در الکامپ نیز گفت: «شاهد رویش حضور شرکت‌های نوپا، فین‌تک‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه اینترنت اشیا و شهر هوشمند هستیم. این موضوع هم روال طبیعی است و معمولاً کسانی که می‌خواهند بازار خود را در کشور توسعه دهند، از فرصت برگزاری نمایشگاه استفاده بیشتری می‌کنند.»

او با بیان این که دولت، خدمات الکترونیکی خود را در بخش دولت هوشمند ارائه می‌دهد، گفت: «بخش ویژه‌ای نیز به بازی‌سازان به نام الکام‌گیمز اختصاص یافته و آن‌ها در ۶۰۰ متر مربع، آخرین محصولات خود را معرفی می‌کنند.»

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، الکام‌ترندز و الکام‌تاکز را دیگر رویدادهای نمایشگاه امسال معرفی کرد و گفت: «در الکام‌ترندز فناوری‌های نوین مانند هوش مصنوعی و شهر هوشمند معرفی می‌شوند. همچنین در الکام‌تاکز در ۴ سالن، فرصتی برای شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها و صاحب‌نظران فراهم شده تا با مخاطبان خود گفت‌وگو کنند.»

 

آخرین آمار و ارقام

اثنی‌عشری درباره آمار دقیق شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های حاضر در نمایشگاه گفت: «۳۲۰ شرکت در نمایشگاه الکامپ حضور دارند که این تعداد در سال گذشته ۳۸۰ شرکت بود. بااین‌حال متراژ رویداد امسال به مانند سال گذشته حدود ۲۵ هزار متر مربع است.»

او افزود: «در بخش استارت‌آپ‌ها نیز ۴۲۴ استارت‌آپ، در قالب ۱۹۲ کانتر و ۲۳۲ غرفه در ۵ سالن نمایشگاه حضور دارند. متراژ اختصاص یافته به استارت‌آپ‌ها نیز از ۳۱۸۳ متر مربع به ۶۶۰۰ متر مربع افزایش یافته است.»

رئیس سازمان نصر ادامه داد: «نکته جالب این که تعداد استارت‌آپ‌های غرفه‌دار سال گذشته ۹۹ مجموعه بود که امسال به ۲۳۲ رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد بسیاری از استارت‌آپ‌ها در این اکوسیستم رشد داشته‌اند.»

او با بیان این که یکی از ویژگی‌های الکامپ نسبت به رویدادهای مشابه بین‌المللی مانند جیتکس، حضور گسترده شرکت‌های داخلی و بومی است گفت: «علت این امر این است که با توجه به مسائل و مشکلات و تحریم‌ها، مشابه سرویس‌های بین‌المللی مانند تاکسی یا فروشگاه الکترونیکی، در کشور سرویس‌های داخلی راه افتاده است.»

اثنی‌عشری درباره ادغام الکامپ و تلکام نیز گفت: «دراین‌باره نظرات مختلفی وجود دارد. ولی همین‌الان تقریباً تمام فضای مفید نمایشگاه توسط الکامپ پر شده و اگر این دو رویداد هم‌زمان برگزار شوند، با کمبود جا روبرو می‌شویم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.