راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

رونالدینیو ارز رمزنگاری‌شده خود را برای ساخت استادیوم واقعیت مجازی ارائه می‌دهد

ستارهٔ فوتبال برزیلی رونالدو ده آسیس موریرا که بانام رونالدینیو شناخته‌شده است؛ پروژهٔ بلند پروازانهٔ ارز رمزنگاری خود را باهدف ایجاد یک آکادمی فوتبال و برگزاری لیگ‌های آماتور و حرفه‌ای در سراسر جهان راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش ارز دیجیتال، هدف این پروژه یک پلتفرم شرط‌بندی و فروشگاه، همچنین ایجاد یک استادیوم واقعیت مجازی به‌منظور تحلیل مهارت بازیکنان و تهیهٔ یک پایگاه داده برای ایجاد تیم جدید است. این استادیوم‌های مجازی در ۳۰۰ نقطهٔ جهان، با امکانات برنامه‌ریزی‌شده برای کشورهای آفریقایی و آسیایی و خاورمیانه در سه سال آتی تأسیس می‌شوند.

این پروژه بانام «سکهٔ فوتبال رونالدینیو» شناخته می‌شود. در اوایل سال جاری رونالدینیو دربارهٔ این پروژه در صفحهٔ شخصی توییتر خود با بیش از ۱۸ میلیون دنبال کننده پستی را ارسال کرد والان وارد فار فروش اولیهٔ سکه (ICO) شده است.

توئیت رونالدینیو در مورد پروژهٔ ارز رمزنگاری‌اش وقتی شما فوتبال بازی می‌کنید؛ آزاد هستید؛ خوشحال هستید. شادی برای همهٔ عاشقان فوتبال در سراسر جهان. ممنون برای تمام حمایت‌های شما! پروژهٔ سکهٔ رونالدینیو!

برنامه ارائه‌شدهٔ اولیه (Roadmap) نشان می‌دهد که دو پروژهٔ استادیوم آسیایی در ماه ژولای و یا قبل از پایان سال شروع به کار می‌کند. همچنین یک اتحادیه بین پنج استادیوم جنوب شرقی آسیا تشکیل‌شده است این پروژه با افزایش توسعه و پیشرفت واقعیت مجازی و خدمات مجازی ادامه پیدا می‌کند که جنبهٔ بازی‌های ویدیویی پروژه افزایش پیدا می‌کند؛ که همچنین پروژه در مارس ۲۰۱۹ راه‌اندازی می‌شود.

این استادیوم‌ها در ویتنام، تایلند و فیلیپین دایر می‌شوند و مسابقات بازی‌های ویدیویی در ژولای ۲۰۱۹، در شهر بانکوک برگزار خواهد شد. استفاده از تمام خدمات ازجمله ثبت‌نام در آکادمی و شرکت در شرط‌بندی و شرکت در مسابقات بازی‌های ویدیویی و واقعیت مجازی توسط ارز رمزنگاری نئو (NEO) انجام می‌شود.

همچنین رونالدینیو دربارهٔ عزم راسخ خود گفت:

از وقتی فهمیدم که یک روز بازنشسته می‌شوم به فکرِ زندگی بعد از بازنشستگی افتادم؛ آرزو می‌کنم تا آنجایی که در توانم هست به دنیا کمک کنم.

ررونالدینیو این ورزشکار محبوب، اولین شخصی نیست که وارد حوزهٔ ارز رمزنگاری می‌شود.

پروژهٔ ناموفقِ توکن Centra که توسط قهرمان بوکس جهان فلوید می‌ودر حمایت شد ولی پروژه متهم به کلاه‌برداری و مؤسس آن دستگیر شد.

ستارهٔ اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا استیون کری ابتدای سال وارد دنیای ارز رمزنگاری شد و همان موقع صندوق پول ارز رمزنگاری خود را تأسیس کرد؛ اما با توجه به اتهاماتی که برای او وجود داشته پروژه‌اش به تعلیق درآمده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.