راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

راه‌اندازی نخستین خودپرداز بیت‌کوین در فرودگاه آمستردام

مسافران فرودگاه اسخیپول آمستردام (Amsterdam Schiphol Airport) از این به بعد می‌توانند از طریق دستگاه خودپرداز بیت‌کوین مستقر در این فرودگاه، یورو خود را به بیت‌کوین تبدیل کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ایران ارقام، این نخستین بار است که یک دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در یک فرودگاه اروپایی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. البته این بهره‌برداری به‌صورت آزمایشی به مدت ۶ ماه صورت می‌گیرد.

هدف از اجرای این دوره آزمایشی، کسب اطمینان از انجام درست تراکنش‌ها پیش از گسترش تعداد این دستگاه‌ها گزارش‌شده است. این خودپرداز توسط شرکت بیلکس دیتا سولوشنز (ByeleX Data Solutions) که یک شرکت مستقر در آمستردام است ساخته‌شده است.

هرمان ویسیا (Herman Vissia) که مدیر این شرکت است، از اقدام فرودگاه آمستردام استقبال کرد. او می‌گوید: «خیلی خوشحالیم که فرودگاه اسخیپول آمستردام می‌خواهد به ما برای معرفی واقعیت‌های نوین مربوط به ارزهای رمزنگاری‌شده به مسافران بپیوندد.»

برخی مدیران فرودگاه از احتمال عدم موفقیت این پروژه نگران هستند؛ اما تانیا داک (Tanja Dak) که یکی از مدیران فرودگاه اسخیپول آمستردام است، دیدگاه مثبتی نسبت به این قضیه دارد.

او می‌گوید: «ما با نصب دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین امیدواریم خدمتی ارزشمند، یعنی امکان تبدیل یورو به دو ارزهای رمزنگاری‌شده بین‌المللی یعنی بیت‌کوین و اتریوم را در اختیار مسافران قرار دهیم. این کار برای نمونه در مواردی که مسافران نتوانند یورو را در کشور مبدأ خود صرف کنند سودمند خواهند بود.»

مدیران ارشد فرودگاه اسخیپول آمستردام بر این باورند که این اقدام از سوی مشتریان مورد استقبال قرار می‌گیرد.

فرودگاه اسخیپول آمستردام یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های دنیا بوده و هرساله پذیرای ۶۸ میلیون مسافر از سراسر دنیاست. استقرار دستگاه خودپرداز بیت‌کوین می‌تواند مسافران این فرودگاه را بیشتر به سمت فناوری نوین ارزهای رمزنگاری‌شده سوق دهد.

خودپردازهای بیت‌کوین یکی از شیوه‌های نوین برای خریدوفروش بیت‌کوین و گاهی سایر ارزهای رمزنگاری‌شده به شمار می‌رود. در لحظه نگارش این خبر، ۳۲۹۶ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در ۷۰ کشور جهان نصب‌شده است و هرروز بر تعداد آن افزوده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.