راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

۱.۷ میلیارد نفر در جهان حساب بانکی ندارند

بانک جهانی اعلام کرد ۱.۷ میلیارد نفر در جهان هنوز حساب بانکی ندارند که در این زمینه چین از بقیه کشورها پیشتاز است و مصر در جایگاه ششم قرارگرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، بانک جهانی اعلام کرد هنوز ۱.۷ میلیارد نفر در جهان با سن بیش از ۱۵ سال حتی یک حساب بانکی ندارند. بانک جهانی اعلام کرده است در این میان چین رکورددار است و با تعداد ۲۲۴ میلیون نفر بیش از سایرین افراد فاقد حساب بانکی دارد.

گزارش بانک جهانی حاکی است که در هند ۱۹۱ میلیون نفر بالای ۱۵ سال زندگی می‌کنند که هنوز پایشان به بانک باز نشده است. در این میان نیجریه با ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. گزارش بانک جهانی حاکی است کشورهای بنگلادش، مکزیک و مصر کشورهای بعدی هستند که بیشترین تعداد افراد فاقد حساب بانکی رادارند.

بانک جهانی در سال ۲۰۱۳ چشم‌اندازی را برای دسترسی مردم جهان به‌حساب بانکی اعلام کرد، این چشم‌انداز تا سال ۲۰۲۰ طراحی‌شده بود. این طرح قصد دارد تا دسترسی مردم جهان را به حساب‌ها و مبادلات بانکی تسهیل کند، ازاین‌رو توانست ۳۰ سازمان‌ها همسو را در حوزه‌های مالی متقاعد کند که برای دسترسی به این هدف همکاری کنند و آن‌ها تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردند.

به‌رغم پیشرفت‌هایی که طی چند سال گذشته درزمینهٔ دسترسی به تراکنش‌های مالی و حساب بانکی مردم جهان وجود داشته، اما هنوز ۱.۷ میلیارد نفر از افراد بیش از ۱۵ سال در دنیا وجود دارد که هیچ دسترسی به‌حساب بانکی ندارند.

علی‌رغم اینکه جمعیت جهان رو به رشد است، اما دسترسی افراد به حساب‌های بانکی هم افزایش بیشتری پیداکرده و از تعداد افراد فاقد حساب بانکی روزبه‌روز کاسته می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.