ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

یک مسجد دیگر هم در انگلستان نذورات خیرین را با بیت‌کوین قبول می‌کند

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

مسجد شکلول لین لندن اعلام کرد نذورات خیرین را به بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده می‌پذیرد.

به گزارش ایبنا، مسجد شکلول لین در شرق لندن اعلام کرد که مشتاق پذیریش نذورات مردم به بیت‌کوین است. در همین حال این مسجد تصمیم گرفته است در جهت گسترش نذورات، مبالغ اهدایی را به بیت‌کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری‌شده دریافت کند تا از این طریق هزینه تبدیل ارز به پوند را هم کاهش دهد.

همچنین یکی از مشاورین بلاک‌چین که برای راه‌اندازی این فناوری به مسجد شکلول لین کمک کرده است، گفت: «برای آن دسته از خیرینی که دارای حساب بیت‌کوین یا اتریوم هستند، تبدیل ارزهای رمزنگاری‌شده به پوند یا دلار سخت بود و این مسجد در راستای برداشتن این مانع اقدام به قبول نذورات به بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری‌شده کرد.»

این کارشناس بلاک‌چین گفته است: «کافی است کسانی که قصد کمک و اهداء نذورات خود رادارند با کلیک بر روی یک دکمه به انتقال ارزهای رمزنگاری‌شده خود به‌حساب مسجد شکلول لین کنند و این حرکت می‌تواند موجی از ارسال نذورات را از قسمت‌های مختلف جهان به دنبال داشته باشد.»

البته پیش‌ازاین مفتی بزرگ مصر گفته بود که بیت‌کوین بر اساس قوانین اسلامی نیست؛ اما امام جماعت شکلول لین از تصمیم این مسجد دفاع کرد. امام جماعت مسجد شکلول لین گفت: «بیت‌کوین شبیه به سایر پول‌ها است و توسط گروهی از مردم پذیرفته است. ما خودمان با بیت‌کوین تجارت نمی‌کنیم و نیز خود را درگیر آن نمی‌کنیم. ما یک خیریه هستیم.»

این تصمیم نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت و نذورات از این طریق در سال جاری میلادی به بیش از ۱۰ هزار پوند افزایش خواهد یافت.

پیش‌ازاین هم یک مسجد دیگر در انگلستان پرداخت زکات را با بیت‌کوین قبول می‌کرد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */