شرکت‌ها

ایران‌کیش ۱۸۵ درگاه غیرمجاز اینترنتی را مسدود کرده

جشنواره طلایی ایران کیش و بانک تجارت
نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش از ابتدای اسفند سال گذشته تا پایان فروردین‌ماه امسال ۱۸۵ درگاه پرداخت اینترنتی غیرمجاز را مسدود کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ایران‌کیش، این شرکت در راستای نظارت مستمر بر درگاه‌های پرداخت اینترنتی طی دوماهه اسفند ۹۶ و فروردین ۹۷ بالغ بر ۱۸۵ درگاه غیرمجاز را مسدود کرده که ۱۵۱ درگاه در میان آن‌ها سرویس‌های غیرمجاز ارائه می‌کردند. در میان این درگاه‌ها ۲۸ مورد با معرفی پلیس فتا، ۶ مورد با رصد واحد بازرسی شرکت مسدود شده است.

ایران‌کیش در راستای عمل به مسئولیت‌های قانونی، نظارت مستمر بر تمام پذیرندگان به خصوص درگاه‌های پرداخت اینترنتی را در دستور داشته است و بر همین مبنا هم طی سال‌های اخیر بدون در نظر گرفتن تعداد تراکنش‌ها و درآمد احتمالی برای شرکت، همواره نسبت به شناسایی و مسدودسازی درگاه‌های غیرمجاز اقدام کرده است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

۱ دیدگاه

 • عرض سلام و احترام
  نمیدونم باید گفت وضعیت عجیب و قابل تامل است یا فاجعه و قابل تامل !!! شرکت های پرداخت جدا از اینکه در بخش های مختلف فنی با هم رقابت دارند با اتفاقات روزهای اخیر و بررسی اخبار مرتبط با شناسایی فعالیت درگاههای پرداخت غیرقانونی و متخلف فعال در شرکت های PSP و اقدام به بستن این درگاهها می توان به این نتیجه رسید که رقابت در این بخش هم بین شرکت های پرداخت وضعیت فشرده و رقابتی دارد. لطفا با دقت در آمار منتشر شده در روزهای اخیر خودتان قضاوت کنید.
  شرکت شاپرک (شبکه نظارت بر پرداخت کارتی) : ۱۰۰ درگاه اینترنتی متخلف
  شرکت سپ (سامان پرداخت) : ۱۲۰ درگاه اینترنتی متخلف
  شرکت مبنا کارت آریا : ۱۳۵ درگاه اینترنتی متخلف
  شرکت ایران کیش : ۱۸۵ درگاه اینترنتی متخلف
  «باید در روزهای آینده منتظر این رقابت جدید بین سایر شرکت های پرداخت نیز بود !!! # ولی جای سئوال اینجاست که چطور به یکباره این وضعیت شناسایی و تشخیص درگاههای متخلف آغاز شد و این رقابت سالم ریشه در کجا دارد؟»
  متشکرم
  سمیع امامی دانالو

دیدگاهتان را بنویسید