راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

گوگل به دنبال ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در هواپیماها

گوگل به دنبال خرید یک نوع فناوری ویژه از نوکیا، با هدف ارائه اینترنت پرسرعت در هواپیماها است.

به گزارش رایورز به نقل از بلومبرگ، امروزه استفاده از اینترنت به نیاز همگانی و همیشگی مردم بدل شده است و شرکت‌ها درصددند امکان دسترسی به شبکه جهانی را در هر نقطه‌ای میسر کنند. در همین راستا، گوگل در حال مذاکره با نوکیا برای خرید سامانه پهن باند هوابُرد این شرکت موسوم به Airborne Broadband System است.

هدف این سامانه، ارائه خدمات اینترنت بهتر به مسافران در پرواز است و در واقع گوگل با استفاده از فناوری نوکیا می‌تواند به جای وای‌فای معمولی، اینترنت پرسرعت در هواپیماها عرضه نماید. سیستم سلولی LTE A2G نوکیا توسعه یافته تا هواپیما را به جای اتصال به سیگنال‌های یک ماهواره، به طور مستقیم به زمین متصل سازد. این امر موجب ارائه خدمات اینترنت با سرعت بالا در هواپیما می‌شود.

سامانه مزبور می‌تواند رقیب قدرتمندی برای سرویس‌های شرکت Gogo باشد. گفتنی است که شرکت Gogo ارائه‌دهنده سرویس‌های وبی در هواپیماهاست. البته توسعه سامانه هوابرد نوکیا تمرکز اصلی و کلیدی این شرکت نیست، بلکه شبکه نسل پنجم را هدف گرفته است.

به نظر کارشناسان، شرکت گوگل به دنبال راه‌هایی برای گسترش ارتباطات موبایلی و ارائه سرویس‌های اینترنتی پرسرعت برای جستجوگر، یوتیوب و دیگر سایت‌ها و خدمات خود است چرا که بخش عمده درآمدهای این شرکت آمریکایی از راه تبلیغات و نمایش آگهی تأمین می‌شود.

مطابق جزئیات اعلام شده، این مذاکرات تا حد خوبی پیش رفته و احتمالاً توافق نهایی به زودی منعقد خواهد شد، اگر چه نمایندگان گوگل و نوکیا، هنوز در این خصوص اظهارنظر رسمی نکرده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد در روزهای آینده، اخبار تکمیلی بیشتری در این خصوص منتشر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.