راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک مرکزی فعالیت موسسه قرض‌الحسنه خاتم الانبیاء قائم‌شهر را غیرقانونی اعلام کرد

موسسه (صندوق) قرض‌الحسنه خاتم الانبیاء قائم‌شهر به شماره ثبت ۵۶، هیچ‌گونه مجوزی از بانک مرکزی ندارد و فعالیت آن در سراسر کشور غیرقانونی است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، پیرو اطلاعیه‌های مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۰۵ و ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ در خصوص اعلام فعالیت غیرقانونی موسسه قرض‌الحسنه خاتم الانبیاء قائم‌شهر، بر اساس اطلاعات واصله متأسفانه این موسسه کماکان با عنوان صندوق قرض‌الحسنه خاتم الانبیاء قائم‌شهر به فعالیت ادامه می‌دهد.

بدین وسیله ضمن تأکید مجدد بر فعالیت غیرقانونی تمامی واحدها و شعب منتسب به موسسه (صندوق) قرض‌الحسنه خاتم الانبیاء قائم‌شهر به شماره ثبت ۵۶ در سراسر کشور، به اطلاع هم‌وطنان گرامی می‌رساند این موسسه (صندوق) به صورت غیرقانونی اقدام به صدور و انتشار برگه گواهی سپرده سرمایه‌گذاری، برگه گواهی بازپرداخت وجوه و ضمانتنامه بانکی همراه با درج عبارت جعلی «تحت نظارت بانک مرکزی» کرده است که این اوراق فاقد هرگونه اعتبار و وجاهت قانونی بوده و مغایر با قوانین و مقررات است.

لذا از هم‌وطنان عزیز درخواست می‌شود به منظور جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال خود از هر گونه ارتباط با این موسسه (صندوق) به خصوص افتتاح سپرده و اخذ گواهی در قبال فروش اموال منقول و غیرمنقول خود جداً خودداری کرده و از پذیرش گواهی‌های موصوف از اشخاص ثالث تحت هر عنوان اعم از ثمن معامله،‌ ضمانت و… اجتناب کنند.

خاطر نشان می‌سازد جلوگیری از ادامه فعالیت صندوق مذکور و تعقیب قانونی مدیران و اشخاص مرتبط در انجام تخلفات صورت گرفته، از طریق مراجع قضایی و انتظامی در حال پیگیری است.

لازم به ذکر است بر اساس قوانین پولی و بانکی کشور، صندوق‌های قرض‌الحسنه صرفاً مجاز به جذب و قبول سپرده (وجوه) به صورت حساب پس انداز قرض‌الحسنه بدون پرداخت بهره و پرداخت تسهیلات (وام) به صورت قرض‌الحسنه با حداکثر کارمزد چهار درصد در سال بوده و مجاز به افتتاح و قبول سپرده به صورت حساب سپرده پس انداز جاری (دسته حواله‌ای)، حساب سپرده سرمایه گذاری مدت دار و صدور اوراق گواهی سپرده، اوراق گواهی بازپرداخت و صدور ضمانتنامه بانکی نیستند.

همچنین هم‌وطنان گرامی برای اطلاع از فهرست بانک‌ها و نهادهای پولی دارای مجوز از بانک مرکزی می‌توانند به بخش بانک‌ها و نهادهای پولی مجاز در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی به آدرس www.cbi.ir مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.