راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک ملی نسبت به سوءاستفاده از شماره تلفن صاحبان فروشگاه‌ها هشدار داد

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، کلاه‌برداران در شگردی جدید از طریق دستگاه‌های خودپرداز مستقر در فروشگاه‌ها ضمن شناسایی بانک‌های فروشندگان هدف، اقدام به افتتاح حساب بانکی با مشخصات شناسنامه‌های مفقوده یا مسروقه به نام افراد غیر در همان بانک کرده و در زمان تکمیل اطلاعات کارت حساب بانکی نیز شماره تلفن همراه صاحب فروشگاه را درج می‌کنند.

در ادامه این کلاه‌برداران خدمت ارسال پیامک حساب بانکی را نیز فعال کرده و در زمان خرید اینترنتی و یا خرید از طریق موبایل بانک، وجه را به‌ حساب تازه افتتاح شده واریز می‌کنند که پیامک آن به‌حساب فروشنده ارسال می‌شود. صاحبان فروشگاه‌ها نیز به محض دریافت پیامک واریز وجه و بر اساس عادت بدون توجه به مانده موجودی و شماره‌حساب قید شده، کالای خریداری شده را به فرد کلاه‌بردار تحویل می‌دهند.

بر همین اساس بانک ملی ایران از مردم و مشتریان عزیز به‌ویژه پذیرندگان پایانه‌های فروشگاهی تقاضا دارد در هنگام خریدهای اینترنتی و استفاده از سایر درگاه‌های بانکی برای پرداخت وجه همانند موبایل بانک، نسبت به تطبیق تمامی اطلاعات دریافتی از طریق پیامک ازجمله شماره‌حساب و موجودی آن اقدام کرده و صرفاً دریافت پیامک بر اساس مبلغ را ملاک صحت عملیات قرار ندهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.