موبایل

نگاهی به نسخه جدید اپلیکیشن همراه کارت

نوشته شده توسط مینا حاجی

همراه کارت، اپلیکیشن پرداخت الکترونیکی شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا است که توسعه فنی و تجاری آن توسط شرکت پیدا انجام شده است. این اپلیکیشن قابل‌استفاده روی سیستم‌عامل‌های Android و iOS است. برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از طریق کافه بازار، گوگل‌پلی و همچنین از طریق سایت همراه کارت اقدام کنید.

 

ثبت‌نام در اپلیکیشن همراه کارت

بعد از دانلود همراه کارت، نصب آن و ورود به اپلیکیشن ابتدا باید شماره همراه خود را وارد کنید تا کد تأیید برایتان ارسال شود. بعد از واردکردن کد تأیید، روی گزینه «تأیید کد ارسالی» کلیک کنید سپس اطلاعات خود را که شامل نام خود و نام خانوادگی است ثبت کنید تا حساب کاربری شما کامل شود. در ادامه از شما می‌خواهد تا برای ورود به همراه کارت، رمز عبور انتخاب کنید. در نهایت بعد از انتخاب رمز عبور، وارد صفحه‌ی اول همراه کارت می‌شوید.

منوی اپلیکیشن

صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن همراه کارت دارای ۹ خدمت است که این خدمات به شرح زیر هستند:

  1. موجودی
  2. انتقال وجه
  3. ۱۰ تراکنش آخر
  4. پرداخت قبوض
  5. خرید شارژ
  6. خرید بسته اینترنت
  7. کیف
  8. پروفایل
  9. درباره

 

موجودی:

برای دریافت موجودی کارت بانکی خود از طریق این اپلیکیشن، تنها لازم است که رمز دوم کارت خود را داشته باشید تا موجودی کارت بانکی شما نمایش داده شود.

* این سرویس فعلاً تنها برای کارت‌های بانک آینده فعال است.

 

انتقال وجه:

در این بخش شما می‌توانید از مبدأ کارت‌های بانک آینده، انصار، ایران‌زمین، پارسیان، پاسارگاد، پست بانک ایران، حکمت ایرانیان، دی، سامان، سرمایه، شهر، کشاورزی و ملی به هر کارت شتابی دیگر تا سقف سی میلیون ریال در روز وجه انتقال دهید.

برای انتقال وجه از طریق اپلیکیشن همراه کارت تنها کافی است ابتدا «شماره کارت مقصد» و سپس «مبلغ موردنظر» را وارد کنید و روی گزینه «ادامه» کلیک کنید. سپس اطلاعات کارت بانک مقصد و مبلغ موردنظر نشان داده می‌شود که در صورت درست بودن اطلاعات، گزینه «ادامه» را انتخاب کنید. در ادامه از شما خواسته می‌شود تا «رمز دوم» و «CVV2» کارتتان را وارد کنید و روی گزینه «تأیید» کلیک کنید. در نهایت برای شما رسیدی مبنی بر اینکه انتقال وجه‌تان با موفقیت انجام شده است، نشان داده می‌شود که حاوی تاریخ و زمان، شماره پیگیری، مبلغ، کارت مقصد و نام صاحب کارت است. این رسید را می‌توانید به‌صورت یک «پیام کوتاه» و یا از طریق برنامه‌های دیگر به اشتراک بگذارید.

۱۰ تراکنش آخر:

با استفاده از این خدمت می‌توانید ۱۰ تراکنش آخری را که با هر کارت بانکی انجام داده‌اید را مشاهده کنید؛ البته این سرویس فعلاً برای کارت‌های بانک آینده فعال است.

 

پرداخت قبوض:

از طریق این قسمت می‌توانید قبوضتان را پرداخت کنید. برای پرداخت قبض با استفاده از این بخش می‌توانید هم «شناسه قبض» و «شناسه پرداخت» قبضتان را وارد کنید و هم می‌توانید با استفاده از بارکدخوان و اسکن بارکد قبض، تمامی قبوض خدماتی خود را پرداخت کنید.

** همچنین می‌توانید قبض‌هایی که پرداخت آن‌ها تکراری است و بیشتر از یک بار انجام می‌شود را در بخش قبض، منوی پرداخت‌های پرکاربرد که در پروفایل قابل‌مشاهده است، تعریف کنید تا برای هر بار پرداخت نیازی به ورود شناسه قبض نباشد.

 

خرید شارژ:

برای خرید شارژ از طریق همراه کارت، ابتدا باید «شماره همراه موردنظر» و سپس «مبلغ شارژ» را وارد کنید و روی گزینه «ادامه» کلیک کنید. سپس تأیید پرداخت به شما نمایش داده می‌شود که در صورت درست بودن مبلغ و شماره همراه، گزینه «ادامه» را انتخاب کنید. در آخر با واردکردن رمز دوم کارت بانکی که قرار است از طریق آن پرداخت را انجام دهید، شارژ خریداری می‌شود.

 

خرید بسته اینترنت:

با استفاده از این سرویس و تنها با داشتن رمز دوم کارت بانکیتان می‌توانید انواع بسته‌های اینترنت ایرانسل را خریداری کنید. برای این کار ابتدا باید «شماره همراه»، «بسته موردنظر» و «نوع بسته» را وارد و انتخاب کنید و روی گزینه «ادامه» کلیک کنید. سپس با واردکردن رمز دوم کارتتان، بسته اینترنت خریداری می‌شود.

 

کیف:

همراه کارت امکانی را فراهم کرده است که با استفاده از آن می‌توان خدمات پرداخت را همانند درگاه‌های پرداخت ولی با شرایط آسان‌تر برای سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایلی، ایجاد کرد. در واقع در تمامی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که فروش آنلاین دارند، در صورتی که گزینه «همراه کارت» را به عنوان یکی از روش‌های پرداخت در سایت و یا فروشگاه موبایلی خود گذاشته باشند، می‌توان با انتخاب گزینه «پرداخت از طریق همراه کارت» و واردکردن شماره موبایل دارنده همراه کارت پرداخت را انجام داد. در این صورت نوتیفیکیشنی روی اپلیکیشن همراه کارت نمایش داده می‌شود که با کلیک روی آن می‌توان فرآیند پرداخت را به پایان رساند.

از مزایای اصلی این روش پرداخت، استفاده از رمز دوم به تنهایی و همچنین قابلیت پرداخت وجه توسط فرد دیگری غیر از فرد خدمات گیرنده است (همانند افرادی که کارت بانکی ندارند و یا رمز دوم ندارند و …).

به‌عنوان اولین سایت، این خدمت در حال حاضر توسط روزنامه آنلاین جار راه‌اندازی شده است که می‌توانید بعد از انتخاب گزینه «پرداخت آنلاین» و کلیک روی گزینه «همراه کارت» و واردکردن شماره همراهتان، پرداختتان را از طریق همراه کارت انجام دهید.

ضمنا از طریق این بخش می‌توانید به سازمان‌های حمایتی، خیریه‌ها و مؤسسات نیکوکاری کمک کنید. برای این کار کافی است روی یکی از خیریه‌های نمایش داده شده کلیک کنید و با واردکردن مبلغ موردنظر و رمز دوم کارتتان، پرداخت را انجام دهید.

 

پروفایل:

این بخش شامل ۶ قسمت «کارت‌ها»، «پرداخت‌های پرکاربرد»، «دستگاه‌های فعال»، «تغییر مشخصات»، «تغییر رمز ورود» و «پاک کردن همراه کارت» است.

کارت‌ها: در این بخش می‌توانید کارت‌های شخصی خود را تعریف کنید یا با اسکن کردن کارت، این کار را به‌صورت خودکار انجام دهید.

پرداخت‌های پرکاربرد: با استفاده از این بخش می‌توانید کارت‌های مقصد، قبض‌ها و شارژهایی که استفاده، پرداخت و یا خرید آن‌ها تکراری است و بیشتر از یک بار مورد استفاده قرار می‌گیرند را در این بخش تعریف کنید تا برای هر بار پرداخت و یا خرید نیازی به ورود دوباره‌ی این موارد نباشد.

دستگاه‌های فعال: در این بخش کلیه تلفن همراه‌های شما که همراه کارت روی آن‌ها فعال است نشان داده می‌شود.

تغییر مشخصات: با استفاده از این بخش می‌توانید نام، نام خانوادگی و یا تصویر پروفایل خود را تغییر دهید.

تغییر رمز ورود: با استفاده از این قسمت می‌توانید رمز ورود خود به اپلیکیشن را تغییر دهید.

پاک کردن همراه کارت: اگر به هر دلیلی تصمیم به حذف همراه کارت را از روی گوشی همراه خود داشتید، می‌توانید با استفاده از این گزینه، همراه کارت را از روی گوشی فعلی خود پاک کنید. در این صورت با خروج از حساب کاربری خود، تمام اطلاعات شخصی مرتبط با همراه کارت شما از روی تلفن همراه شما حذف خواهد شد.

 

درباره:

قسمت درباره‌ی اپلیکیشن همراه کارت شامل ۵ بخش «سازندگان»، «راهنما»، «شرکای تجاری»، «دعوت از دوستان» و «پیشنهاد و انتقاد» است.

سازندگان: در این بخش نوشته شده است: «تمامی حقوق مادی و معنوی این نرم‌افزار به شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا تعلق دارد.»

راهنما: در این بخش توضیحاتی درباره‌ی تمام بخش‌های همراه کارت داده شده است.

شرکای تجاری: در این بخش شرکای تجاری همراه کارت که عبارت‌اند از بانک آینده، ملی، کشاورزی، انصار، شهر، سامان، پاسارگاد، پست بانک، سرمایه، ایران‌زمین، حکمت ایرانیان، دی و پارسیان آورده شده است.

دعوت از دوستان: از طریق این قسمت می‌توانید با دعوت دوستان خود به همراه کارت، امتیاز کسب کنید.

پیشنهاد و انتقاد: درصورتی‌که هرگونه پیشنهاد و یا انتقادی از این اپلیکیشن داشتید، می‌توانید با نوشتن آن در این بخش، پیشنهاد و یا انتقاد خود را ارسال کنید.

پشتیبانی اپلیکیشن همراه کارت

درصورتی‌که در هنگام نصب و یا کار با اپلیکیشن همراه کارت با مشکلی روبه‌رو شدید، می‌توانید با شماره ۲۷۶۶۳۳۲۰-۰۲۱ تماس بگیرید و یا از طریق آدرس ایمیل info@hamrahcard.ir با پشتیبانی اپلیکیشن همراه کارت در ارتباط باشید.

در صورت تمایل به آشنایی با محصولات مشابه می‌توانید به مطلب «دانلود و معرفی اپلیکیشن‌های پرداخت» مراجعه کنید و با اپلیکیشن‌های مشابه آشنا شوید.

درباره نویسنده

مینا حاجی

مینا حاجی دانشجوی کارشناسی رشته زبان و ادبیات اسپانیایی است و همچنین به زبان انگلیسی مسلط است. او در حال حاضر به عنوان مترجم و نویسنده در راه پرداخت فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */