راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

اینشورتک اثر درازمدت روی چشم‌انداز رقابتی صنعت بیمه خواهد داشت

0

احسان شمشیری؛ روزنامه تعادل / فین‌تک‌ها در بخش خدمات مالی به دنبال استفاده از تکنیک‌های جدید برای ارائه خدمات سفارشی شده به مشتریان با کمترین مبلغ هستند. اینشورتک‌ها نیز شاخه‌ای از فین‌تک محسوب می‌شوند که به صنعت بیمه مرتبط هستند و به استفاده از نوآوری فناوری برای بهبود بهره‌وری در صنعت بیمه اشاره می‌کند. مهم‌ترین مساله در حوزه اینشورتک پیدا کردن روشی است که بتواند ریسک هر فرد را محاسبه کرده و بهترین خدمت بیمه‌ای را با مناسب‌ترین قیمت به او پیشنهاد دهد.

خوشبختانه در چند سال اخیر استارت‌آپ‌های زیادی در سراسر دنیا وارد این فضا شده‌اند و سعی کرده‌اند با استفاده از فضای فین‌تک خدمات بیمه‌ای جدیدی را نیز ارائه دهند. اینشورتک اثر بلندمدتی روی چشم‌انداز رقابتی صنعت بیمه خواهد داشت. رقابت استارت‌آپ‌های بیمه‌ای می‌تواند منجر به فشار قیمت‌گذاری برای مشتریان با ریسک پایین در یک سری خدمات مانند بیمه اتومبیل شود. در این میان برنده واقعی اینشورتک مشتریان خواهند بود که از تجربه کاربری بهتر، راه‌حل‌های بیمه‌ای شخصی بیشتر و قیمت‌گذاری بهتر از طریق حق بیمه ارزان‌تر، نفع خواهند برد.

براساس گزارشات، اخیراً در استرالیا نیز سازمانی با عنوان «اینشورتک استرالیا» تأسیس شده که بر نوآوری‌های بیمه‌ای تمرکز دارد و قطعاً با توجه به توان بالقوه بالای صنعت بیمه در بهره‌وری از فناوری‌های جدید، نقشی حیاتی در آینده صنعت بیمه این کشور بازی خواهد کرد.

به‌تازگی استرالیا انجمن جدیدی مختص فناوری بیمه تأسیس کرده و سازمان جدیدی با عنوان اینشورتک استرالیا تأسیس شده که به‌طور انحصاری بر موضوع پیشرفت در نوآوری بیمه و شرکت‌های نوپا «در بخش فناوری بیمه» تمرکز دارد. سازمان اینشورتک استرالیا به عنوان یک نهاد مستقل از فین‌تک استرالیا راه‌اندازی شده و نماینده حوزه‌هایی چون شرکت‌های نوپا در فناوری بیمه، بیمه‌گران، بیمه‌گران اتکایی و کارگزاران و دیگر حوزه‌های مرتبط بیمه‌هایی مانند سلامت، رفاه، داده‌ها و تحلیل‌ها، یادگیری ماشین، اینترنت اشیا و تلماتیک است.

تله‌ماتیک میان‌رشته است که شامل ابزارهای ارسال، دریافت، ذخیره و تجزیه‌وتحلیل اطلاعات برای ناوبری خودرو است که شامل ارتباطات از راه دور، فناوری وسایل نقلیه، حمل و نقل جاده‌ای، ایمنی جاده‌ها، مهندسی برق و علوم کامپیوتر می‌شود. برنتون چارنلی، رهبر و مؤسس همکار در سازمان اینشورتک استرالیا در این زمینه اظهار می‌دارد که هدف اصلی آن است که شاهد باشیم، شرکت‌های فناوری بیمه در سطح جهانی موفق عمل کنند و استرالیا قطب جهانی برای فناوری بیمه قلمداد شود. دانیل ستزتو، مدیرعامل فین‌تک استرالیا در اظهارنظر خود عنوان کرد که ایجاد یک سازمان جدید برای بخش فناوری بیمه گامی منطقی است.

فین‌تک استرالیا علاقه‌مند است تا اینشورتک استرالیا را حمایت کند. بیمه یک صنعت چندین میلیارد دلاری است و توان بالقوه بالایی برای دیدگاه‌ها و فناوری‌های جدید دارد. با خلق یک نقطه تمرکز شفاف برای سیاست‌گذاری در بخش فناوری بیمه و گرد هم آوردن افرادی از شرکت‌های نوپا و شرکت‌های قدیمی برای همکاری، اینشورتک استرالیا نقشی حیاتی در خلق صنعت بیمه برای آینده بازی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.