ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

مدیرعامل بانک فرانسه درباره سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین هشدار داد

مدیر بانک فرانسه درباره سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین به مردم و شهروندان هشدار داد و اظهار کرد که ارزش این ارز رمزنگاری‌شده واقعی نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت fortune، این روزها بازار ارز مجازی و رمزنگاری‌شده موسوم به بیت‌کوین بسیار داغ شده است و همه‌جا خبر از ارزش بالای این ارز و سرمایه‌گذاری‌های متعدد در آن شنیده می‌شود.

دولت‌های بسیاری نیز درباره سرمایه‌گذاری در این ارز مجازی که در اصل واقعیت ندارد، به مردم و شهروندان خود اخطار داده‌اند و همواره از ارزش پوچ و حبابی شکل آن سخن گفته‌اند.

فرانسیس ویلروی دگالا مدیرعامل بانک فرانسه در جریان کنفرانسی در شهر پکن چین عنوان کرد: «ارزش بیت‌کوین به هیچ عنوان واقعیت ندارد و بهای آن نیز تنها تحت تأثیر رشد ناگهانی تقاضای مردم در سراسر جهان بوده است وگرنه این ارز مجازی، در هیچ کجای جهان ثبت نشده است بنابراین ارزش واقعی نیز ندارد.»

او در ادامه تاکید کرد:«هرکسی که به دنبال خریدوفروش یا سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین است، باید تمامی خطرات و احتمالات را در نظر بگیرد و با پذیرش مسئولیت خود، اقدام به سرمایه‌گذاری در این ارز مجازی و دیجیتالی کند چراکه دولت فرانسه به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال آن نخواهد پذیرفت.»

بیت‌کوین طی سال جاری، پس از افزایش تقاضاهای سازمان‌دهی شده برای استفاده از ارزهای رمزگذاری شده و توسعه مصرف اصلی و مالی از آن، بیش از ۹۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

او ادامه داد:«بیت‌کوین به‌هیچ‌وجه به‌عنوان یک ارز شناخته نمی‌شود و ارزش آن نیز تنها به‌صورت یک حباب است و ارزش مالی و اقتصادی ندارد، بنابراین ممکن است هرلحظه این حباب بترکد و ارزش و سرمایه‌گذاری‌ها همگی بر باد برود.»

طی سال‌های اخیر، ارز مجازی بیت‌کوین توانسته است ارزش بسیار بالایی را برای خود ثبت کند و در آخرین مبادلات بازار جهانی، بیت‌کوین با رسیدن به رقم ۱۱ هزار دلار رکورد جدیدی را ثبت کند.

البته کارشناسان و تحلیلگران پیش‌تر هم برآورد کرده بودند که تا پایان سال جاری میلادی قیمت این ارز از مرز ۱۰ هزار دلار عبور می‌کند اما به نظر می‌رسد روند افزایشی بهای بیت‌کوین سرعت و شتاب بیشتری گرفت و علیرغم باقی بودن بیش از یک ماه به پایان سال جاری هم‌اکنون قیمت بیت‌کوین به ۱۱ هزار دلار رسیده است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

اتاق خبر راه پرداخت همه مطالب و خبر‌های مهم فین‌تک ایران را رصد و منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */