راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ایران در انتظار رویداد پیش‌روی بیت‌کوین و زنجیره بلوک است

۱۷ اکتبر (۲۵ مهرماه) سالن کنفرانس ملی کتابخانه ایران میزبان رویداد BTCday، اولین رویداد بیت‌کوین در ایران است. این رویداد با هدف ترویج و توسعه بیت‌کوین و فناوری دفاتر کل توزیع‌شده در ایران و با حمایت لیون کامپیوتر، صرافی ستاره سهیل و پیمنت ۲۴ برگزار می‌شود.

ببینید: اولین و بزرگ‌ترین همایش بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در ایران برگزار می‌شود

یاسر احمدی از شرکت لیون کامپیوتر درباره این رویداد اظهار امیدواری کرده است که چنین اتفاقی بتواند با دسترسی آسان و راحت‌تر زنجیره بلوک و ارزهای رمزنگاری‌شده به مردم ایران، امکان بررسی فناوری دفاتر کل توزیع‌شده و ارزهای رمزنگاری‌شده را در اختیار افراد قرار دهد.

البته استقبال از این رویداد بسیار چشمگیر بوده است، درحالی‌که تمامی بلیت‌ها درعرض ۷۲ ساعت به فروش رفت و همچنان درخواست‌های زیادی از سوی افراد و شرکت‌ها برای حضور در رویداد وجود دارد. این رویداد ۷۰۰ شرکت‌کننده دارد و ۲۰۰ نفر هم به‌صورت آنلاین آن را مشاهده خواهند کرد.

در رویداد بیت‌کوین قرار است که درباره موضوعات مرتبط با ارزهای رمزنگاری‌شده مانند تاریخچه بیت‌کوین، ماینینگ، ICO، مسائل قانونی این حوزه و مبانی تجارت آن صحبت شود.

درواقع استفاده گسترده از ارز دیجیتال، به‌ویژه بیت‌کوین در سال‌های اخیر باعث شده که مقامات برای اجرای برخی معیارهای قانونی دست به کار شوند و همین چند ماه پیش مرکز ملی فضای مجازی ایران (NCC) اعلام کرد که پیشنهادی برای مقررات ارزهای مجازی تهیه کرده و آن را برای تأیید به شورای عالی فضای مجازی فرستاده است.

لیون کامپیوتر از شرکت‌های سخت‌افزار کامپیوتری در ایران است که از سال ۲۰۰۴ شروع به فعالیت کرده است و قصد دارد تا با جامعه بیت‌کوین کاوی ایران ارتباط فعالانه‌ای داشته باشد و گفته است که از سال ۲۰۱۳، این شرکت از طریق انجمن‌های ماینینگ و ارائه آخرین سخت‌افزارها در این حوزه، از ماینرها پشتیبانی کرده است.

این شرکت از معدود شرکت‌هایی است که در ایران بیت‌کوین پذیرش می‌کند و به گفته یاسر احمدی، کمبود امکانات دردسترس برای خرید بیت‌کوین در ایران از مهم‌ترین دلایلی بود که ما را برای پذیرش پرداخت‌های بیت‌کوینی در ایران ترغیب کرد.

منبع: Newsbitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.