راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

۱۰ فین‌تک برتر دنیا در عرصه پرداخت را بشناسید

امین بینایی؛ Payment 24 / گزارش‌ها و روندها در صنعت پرداخت، نشان می‌دهد تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۸ درصد بخش پرداخت‌ها در دست شرکت‌های فین‌تک قرار خواهد گرفت. این اطلاعات نشان‌دهنده اهمیت ظهور این شرکت‌ها در بخش مالی بازار جهانی است.

ما قبلاً در راه پرداخت گزارشی از نشریه فین‌تک تایمز منتشر کرده بودیم که در آن ۱۰ استارت‌آپ تقریباً ناآشنا اما تغییردهنده در دنیای خدمات مالی را معرفی کرده بودیم (+) حالا در این مطلب می‌توانید ۱۰ فین‌تک‌ برتر در حوزه خدمات مالی و در عرصه پرداخت را ببینید.

 اسکوئر (Square)

Square یک شرکت فین‌تک است که در سان‌فرانسیسکو قرار دارد و ارزش تخمینی آن در حدود ۵.۵ میلیارد دلار برآورد شده است. این کمپانی، خدمات پرداخت موبایلی را ارائه می‌دهد. Square تا به امروز توانسته اپلیکیشن خود را در ۱۰۰ کشور مختلف و با زبان‌های متفاوت عرضه کند. در حال حاضر این کمپانی با Apple Pay و Snapchat همکاری نزدیکی دارد.

استرایپ (Stripe)

Stripe نیز فین‌تک‌ دیگری است که دفتر آن در سان‌فرانسیسکو واقع شده است. این کمپانی خدمات پرداخت به‌وسیله موبایل، اپلیکیشن و اینترنت را میسر می‌کند. طبق گزارش لوییس کلارک، مدیر Stripe، ارزش این کمپانی ۲.۹ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. Stripe برای ارائه راهکارهای تجارت الکترونیک با اپل، فیس‌بوک و توییتر همکاری می‌کند.

پی‌پل (Paypal)

پی پال ازجمله فین‌تک‌های باسابقه است که در سال ۱۹۹۸ در پالو آلتو امریکا راه‌اندازی شد. در سال ۲۰۰۲ این شرکت به‌طور کامل به eBay واگذار شد. PayPal که خدمات نقل‌وانتقال آنلاین پول در سراسر جهان را ارائه می‌کند، ۲.۸ میلیارد دلار ارزش دارد.

برای باز کردن یک حساب پی پال، شما تنها نیاز به یک آدرس ایمیل دارید؛ سپس به‌وسیله این ایمیل متصل به‌حساب پی پال، شما قادر خواهید بود به‌صورت مستقیم و کاملاً امن پول پرداخت کنید یا به‌حساب دیگری انتقال دهید. همچنین می‌توانید به‌حساب دیگران نیز پول بفرستید.

آیدن (Ayden)

Adyen یک شرکت خدمات فناوری مالی در آمستردام است که ۲ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است. این کمپانی یک پلتفرم پرداخت ارائه کرده که بدون توجه به اینکه در کجا قرار دارید، بتوانید فعالیت‌های مالی خود را به‌آسانی انجام دهید.

این شرکت در حال گسترش بازار خود به سایر نقاط جهان ازجمله آسیا و اقیانوسیه است. علاوه بر این Adyen با ۴۰۰۰ بازرگان و کسب‌وکار ازجمله Groupon، فیس‌بوک و AirBnB، قرار داد همکاری امضا کرده است.

ترنسفروایز (Transferwise)

Transferwise یک فین‌تک‌ انتقال پول بین‌المللی است که دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد. این کمپانی در سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شد و در حال حاضر بیش از ۱ میلیون کاربر دارد که به‌صورت ماهانه بیش از ۸۰۰ میلیون پوند پول جابه‌جا می‌کنند. Transferwise در حدود ۱.۵ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است.

کلارنا (Klarna)

Klarna که در استکهلم سوئد قرار دارد، حدود ۱.۲ میلیارد دلار ارزش دارد. این کمپانی خدمات گسترده مالی با تمرکز بر پرداخت‌های آنلاین ارائه می‌دهد. سایر خدمات پرداخت این کمپانی، شامل پرداخت برای استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی و پرداخت پول نقد است.

بوکو (Boku)

فین‌تک‌ Boku در بیش از ۷۰ کشور جهان فعالیت دارد و ۱.۲ میلیارد دلار ارزش دارد. این کمپانی به مشتریان خود اجازه می‌دهد تا با استفاده از تلفن همراه بتوانند خریدهای خود را پرداخت کنند. Boku پتانسیل زیادی برای ارائه خدمات به مشتریان بیشتری دارد، چراکه بسیاری از افراد دیگر تمایلی به استفاده از حساب‌های بانکی به‌صورت سنتی ندارند.

اپل‌پی (Apple pay)

Apple Pay یکی از محصولات غول بزرگ دنیای تکنولوژی، یعنی اپل است که در کالیفرنیا قرار دارد. اپلیکیشن Apple Pay به‌صورت پیش‌فرض در گوشی‌ها و ساعت‌های اپل نصب شده است. باوجوداینکه شرکت اپل در حال حاضر بیش از ۱.۴ هزار میلیارد دلار ارزش دارد، محصول جدید آن یعنی خدمات Apple Pay در حدود ۵۰۰ میلیون دلار ارزش‌گذاری شده است.

ام‌پزا (M-pesa)

M-PESA یک منبع انتقال پول مبتنی بر گوشی‌های موبایل است که در سال ۲۰۰۷ توسط Vodafone برای Vodacom و Safaricom که بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه در تانزانیا و کنیا هستند، راه‌اندازی شد.

این سرویس انتقال پول موبایلی ابتدا در نایروبی، کنیا و سپس در چندین کشور آفریقایی دیگر گسترش یافت. در حال حاضر M-PESA در کشورهای بیرون از آفریقا نظیر پاکستان هم استفاده می‌شود. ارزش این کمپانی نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

پی‌تم (Paytm)

Paytm دهمین فین‌تک با ارزش در دنیا است که در دهلی‌نو قرار دارد. این کمپانی که خدمات انتقال پول مبتنی بر موبایل ارائه می‌دهد، جمعیت بزرگی از مردم هند که از حساب بانکی استفاده نمی‌کنند را نشانه گرفته است.

جمعیت زیاد هند موجب شده این کمپانی پتانسیل زیادی برای رشد و پیشرفت داشته باشد. در حال حاضر ارزش این کمپانی نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.