راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

بیت‌کوین حریف می‌طلبد: هر بیت‌کوین ۲۵۷۳ دلار؛ نبود؟

0

واحد پول الکترونیکی بیت‌کوین با ۲/۱ درصد افزایش به ازای هر واحد، با مبلغ ۲۵۷۳ دلار به بالاترین رقم خود در امسال رسید. بیت‌کوین برای رکوردشکنی باید به ازای هر واحد به قیمت ۲۷۹۹ دلار برسد.

واحد پول الکترونیکی بیت‌کوین با ۲/۱ درصد افزایش به بالاترین رقم خود در امسال رسید
واحد پول الکترونیکی بیت‌کوین با ۲/۱ درصد افزایش به بالاترین رقم خود در امسال رسید

افزایش ارزش بیت‌کوین در روز دوشنبه بدون دلیل خاصی صورت گرفته است. بااین‌حال احتمالاً این موضوع ناشی از اعلام سه صرافی بزرگ چین مبنی بر امکان دریافت وجه نقد توسط مالکان بیت‌کوین برای اولین بار باشد. ممنوعیت نقد کردن پول الکترونیکی، ارزش بیت‌کوین را که در آن زمان ۱۱۶۱ دلار به ازای هر واحد بود، تهدید می‌کرد. همچنین اخبار حاکی از سقوط ۱۰ درصدی ارزش بیت‌کوین بود.

در اوایل ماه آوریل، ژاپن بیت‌کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت قانونی به رسمیت شناخت. اولمارت بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای روسیه هم برخلاف اعلام قبلی دولت روسیه مبنی بر به رسمیت نشناختن واحد پول بیت‌کوین تا سال ۲۰۱۸، از این واحد در معاملات خود بهره خواهد برد.

تنها یک مانع بزرگ بر سر راه بیت‌کوین باقی‌مانده است. در ماه مارس امسال کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از ایجاد دو صندوق قابل معامله بیت‌کوین در بورس امتناع کرد تا معامله این واحد ارزی در بورس محدود شود.

هرچند از آن زمان فشار زیادی از طرف رسانه‌ها و مردم درباره این تصمیم بر روی این کمیسیون وارد شده است ولی همچنان نشانه از تغییر در تصمیم این کمیسیون دیده نمی‌شود.

منبع: زومیت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.