راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

شرکت‌های بانکداری و پرداخت در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر چه وضعیتی دارند؟ / مقایسه ۲ سال گذشته

امسال نوزدهمین سال است که سازمان مدیریت صنعتی شرکت‌های برتر ایرانی را مورد ارزیابی قرار داده است و بر اساس شاخص‌هایی ۵۰۰ شرکت برتر را معرفی کرده است (+). راه پرداخت در این گزارش قصد دارد نگاهی داشته باشد به حضور شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر و با نگاهی به جایگاه این شرکت‌ها در سال گذشته، مقایسه‌ای از وضعیت رشد این شرکت‌ها نیز داشته باشد.

قبل از اینکه برویم سراغ شروع گزارش این متن که در معرفی همایش شرکت‌های برتر آمده است را ببینید: «سازمان مدیریت صنعتی از سال ۱۳۷۷ رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران را هرساله انجام داده است. این رتبه‌بندی با الهام از رسالت سازمان با فراهم نمودن آمار و اطلاعات شفاف و مفید در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور، فضای روشن‌تری از کسب‌وکار اقتصادی کشور ارائه می‌دهد و به مدیران بنگاه‌های اقتصادی، سیاست‌گذاران و پژوهشگران، یاری می‌رساند تا شناخت و درک دقیق‌تری از مقیاس، ساختار مالی و اقتصادی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور بیابند.» (+)

توجه داشته باشید که رتبه‌بندی انجام شده در سال ۹۵ با تکیه‌بر اطلاعات سال مالی ۹۴ است. قبل از هر چیز نگاهی می‌اندازیم به کلیات رتبه‌بندی IMI-100 سال مالی ۹۴ که ۴ بهمن‌ماه ۹۵ منتشر شده است. (+)

رتبه‌بندی IMI-100 منتشر شده در سال ۹۵، علاوه بر رتبه‌بندی شرکت‌ها در ۵ دسته ۱۰۰ تایی و رتبه‌بندی شرکت‌ها از یک تا ۵۰۰، شرکت‌ها را در بخش‌های مختلف نیز کنار هم قرار داده است و بنا بر فروشی که هر شرکت در بخش خود قرار داده یک فهرست مجزا نیز منتشر شده است.

جدول بخش رایانه و فعالیت‌های وابسته این جدول به شرح زیر است:

جدول بخش رایانه و فعالیت‌های وابسته در رتبه‌بندی 500 شرکت برتر ایران در سال مالی 94
جدول بخش رایانه و فعالیت‌های وابسته در رتبه‌بندی ۵۰۰ شرکت برتر ایران در سال مالی ۹۴

همچنین جدول بخش بانک‌ها و مؤسسات اعتباری این جدول به شرح زیر است:

دول بخش بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در رتبه‎بندی 500 شرکت برتر ایران در سال مالی 94
دول بخش بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در رتبه‎بندی ۵۰۰ شرکت برتر ایران در سال مالی ۹۴

بااین‌وجود راه پرداخت سعی کرده است تمام شرکت‌هایی که در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت فعالیت دارند را در فهرستی مجزا به همراه امکان مقایسه رتبه هر شرکت در سال مالی ۹۴ و سال مالی ۹۳ برای مخاطبین منتشر کند. فهرست وضعیت شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران به شرح جدول زیر است.

برای مشاهده فایل بزرگتر جدول روی آن کلیک کنید

مقایسه وضعیت شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در بین 500 شرکت برتر ایران در دو سال مالی 93 و 94
مقایسه وضعیت شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران در دو سال مالی ۹۳ و ۹۴

نام شرکت‌ها در جدول بالا بر اساس رتبه‌های کسب شده در سال مالی ۹۴ آمده است و رتبه شرکت‌هایی که در سال مالی ۹۳ نیز در این فهرست حضور داشتند آورده شده است و. میزان رشد آن‌ها نیز مشخص شده است.

همچنین با توجه به جدول بالا، در جدول زیر به صورت جداگانه شرکت‌هایی که در سال مالی ۹۳ نیز در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر حضور داشته‌اند را از لحاظ میزان رشد کنار هم قرار داده‌ایم و بر اساس بیشترین میزان رشد در کنار هم قرار داده‌ایم. شرکت‌هایی که در رتبه‌بندی ۹۳ حضور نداشتند در جدول زیر ذکر نشده‌اند.

برای مشاهده فایل بزرگتر جدول روی آن کلیک کنید

IMI-100-in-way2pay-95-11-05-new-a-small

توجه داشته باشید که جدول بالا صرفا بر اساس رشد رتبه شرکت‌ها در سال مالی ۹۴ نسبت به سال مالی ۹۳ در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر منتشر شده است.

از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت، شرکت خدمات انفورماتیک با رتبه ۹۱ در بین صد شرکت اول برتر قرار گرفته است و همچنین عنوان یکی از ۱۰ شرکت پیشرو در بین صد شرکت را کسب کرده است.

معیار اصلی در انتخاب شرکت‌های پیشرو «تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست صد شرکت برتر ایران طی چهار سال اخیر» است. فهرستی که بر اساس معیار اصلی فوق‌الذکر تهیه می‌شود، با توجه به معیارهای دیگری پالایش می‌شود. ایـن معیارها عبارت‌اند از:

  •  وجود اطلاعات شرکت در رتبه‌بندی ۱۰۰-IMI برای حداقل ۳ سال اخیر
  •  منفی نبودن تغییر رتبه فروش شرکت در سال اخیر
  •  زیان ده نبودن شرکت

همچنین در بین صد شرکت دوم، از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت شرکت پرداخت اول کیش (جیرینگ) در بین ۵ شرکت برتر ازنظر رشد سریع قرار گرفته است.

همچنین در بین صد شرکت سوم، از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت شرکت کارت اعتباری ایران کیش در بین ۵ شرکت برتر ازنظر رشد سریع قرار گرفته است.

همچنین علاوه بر شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت، جدول مقایسه‌ای بانک‌های حاضر در فهرست ۵۰۰ شرکت برتر ایران را برای شما آورده‌ایم.

برای مشاهده فایل بزرگتر جدول روی آن کلیک کنید

IMI-100-in-way2pay-95-11-05-new-b-small

برای کسب اطلاعات بیشتر، فهرست صد شرکت اول، صد شرکت دوم، صد شرکت سوم، صد شرکت چهارم و صد شرکت پنجم را در سایت همایش صد شرکت برتر ببینید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.