راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نماد دولت الکترونیک گرفت

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌عنوان تنها نهاد دولتی حوزه ICT موفق به دریافت نماد دولت الکترونیک در مرحله پایلوت شد.

به گزارش تسنیم، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اعطای نماد دولت الکترونیک، هویت الکترونیکی فعالیت دستگاه‌های اجرایی کشور را تأیید می‌کند. این نماد نشان‌دهنده سطح کیفیت خدمات اطلاع‌رسانی و خدمت‌رسانی دستگاه‌های اجرایی در فضای مجازی است. دارنده نماد دولت الکترونیکی ملزم به رعایت قوانین و مقررات ابلاغ شده درزمینهٔ دولت الکترونیک است.

بر اساس مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با موضوع توسعه خدمات الکترونیک، سازمان مذکور با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی قدم در راه الکترونیکی کردن خدمات قابل‌ارائه به مردم برداشت.

این نماد که هم‌اکنون در مرحله پایلوت به برخی سازمان‌ها و ارگان‌ها اعطاء شده در سه سطح برنز، نقره و طلاست. سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با تکیه‌بر استاندارد و شاخص‌های مدون اقدام به احراز الکترونیکی بودن خدمات سازمان‌های دولتی و نهایتاً اعطای نماد دولت الکترونیک به آن‌ها می‌کند.

تاکنون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موفق به دریافت نماد برنزی دولت الکترونیک در حوزه ICT شده و احتمال می‌رود با توجه به اینکه تا پایان سال این موضوع از پایلوت خارج می‌شود، رگولاتور ارتباطی اقدام به تقاضای سطح بالاتر این نماد را داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.