راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک اقتصاد نوين، پيشگام موج دوم صنعت بانکداری

همزمان با پانزدهمین سالگرد تأسیس بانک اقتصاد نوین، ارائه خدمات بانکداری جامع در شعب منتخب بانک اقتصاد نوین آغاز شد.

مسعود مهرداد فر معاون بانکداری شرکتی، توسعه بازار و اعتبارات این بانک گفت: امروز روز خجسته‌ای برای صنعت بانکداری کشور و بانک اقتصاد نوین است چراکه بار دیگر بانک اقتصاد نوین پیشگام ارائه یک خدمت نوین در این صنعت شده است. مهرداد فر با اشاره به موضوع بانکداری جامع از آمادگی بانک اقتصاد نوین برای ارائه زنجیره‌ای از خدمات بانکی و مالی به مشتریان خبر داد و افزود: از امروز علاوه بر خدمات بانکی شامل خدمات بانکداری خرد، بانکداری شرکتی و بانکداری اختصاصی، زنجیره‌ای از خدمات بازار سرمایه و بیمه نیز در شعب منتخب بانک اقتصاد نوین ارائه می‌شود که پس از طی فاز آزمایشی و تکمیل این زنجیره در تمامی شعب این بانک عملیاتی خواهد شد.

کیانوش رضایی مدیر بازاریابی بانکداری خرد نیز با تشریح جزئیات ارائه خدمات بانکداری جامع در شعب منتخب بانک اقتصاد نوین این رویکرد جدید را موج دوم صنعت بانکداری دانست و یادآور شد: 15 سال پیش برای دریافت خدمات ساده بانکی نظیر واریز وجه و پرداخت قبض ساعت‌ها در صف می‌ایستادیم. در چنین شرایطی با آغاز فعالیت بانک‌های خصوصی موج اول در صنعت بانکداری ایجاد شد و شدت رقابت باعث شد این موج بانک‌های دولتی را هم تحت تأثیر قرار دهد. امروز مشتریان بسیاری از خدمات بانکی را به‌صورت غیرحضوری دریافت می‌کنند و دیگر حتی در بانک‌های دولتی نیز کسی را در صف پرداخت قبض نمی‌بینید.

رضایی با اشاره به تغییرات محیط رقابتی و صنعت افزود: به نظر می‌رسد موج دوم صنعت بانکداری در حال شکل‌گیری است و دیگر صرفاً ارائه خدمات بانکی مانند افتتاح سپرده، واریز، برداشت، ارائه تسهیلات و مانند آن برای مشتری کافی نیست. مشتری نیاز دارد مجموعه خدمات مالی و بانکی را در یک مجموعه و به‌صورت متمرکز دریافت نماید.

وی افزود: خوشبختانه بانک اقتصاد نوین 15 سال پیش پرچم‌دار موج اول صنعت بانکداری بود و باعث افتخار است که پرچم‌دار موج دوم این صنعت نیز هست.

رضایی در تشریح جزئیات اجرایی ارائه خدمات بانکداری جامع نیز گفت: در فاز نخست 7 شعبه در تهران و 8 شعبه در سایر استان‌ها خدمات بانکداری جامع را به مشتریان عزیز ارائه می‌کنند.

در ادامه این مراسم کریم‌خان زند، مدیرعامل شرکت بیمه نوین نیز با اشاره به تغییرات پر چالش جهانی اذعان داشت: متناسب با این تغییرات باید فرایندها و روش‌های ما نیز تغییر نماید. وی افزود: بر اساس تغییرات جدید کارشناس بانک، کارشناس بیمه هم هست، کارشناس لیزینگ هم هست و همزمان کارشناس صرافی و تأمین سرمایه و کارگزاری هم هست.

منبع: بانک اقتصاد نوین

1 دیدگاه
  1. mazaher asadian می‌گوید

    بانک اقتصاد نوین میتواند در طرح اقتصاد نوین دستگاه عابر بانک برای شارژ کارت بانکی هر نفر از شهروندان به مبلغ مورد نیاز روزانه

    مثلا روزانه 2000/000 ریال برای هر نفر نصب و راه اندازی کند / این یک رقم الکترونیک است که در دستگاه بانکی محاسبه میشود

    و توسط مدیریت دستگاه های بانک مرکزی دوباره میتواند جایگزین شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.