تلفن همراه شرکت‌ها پرداخت

گردن پی‌اس‌پی‌ها زیر تیغ بانک مرکزی / دریافت موجودی با کدهای USSD قطع می‌شود

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

دریافت موجودی با موبایل قطع می‌شود و محدودیت خرید شارژ و پرداخت قبض بر روی موبایل اعمال خواهد شد. از نیمه ماه جاری دریافت موجودی حساب از طریق موبایل با کدهای USSD شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت مسدود می‌شود و مبلغ پرداخت قبوض و خرید شارژ نیز از این طریق محدود خواهد شد.

شرکت شبکه پرداخت کارتی (شاپرک) در پی توصیه بانک مرکزی، محدودیت‌هایی را درمورد خدمات پرداخت روی موبایل به شرکت‌های پی اس پی ابلاغ کرد:

این محدودیت ها به شرح زیر است:

۱- از تاریخ ۱۵ مهر سال جاری هرگونه تراکنش خرید از درگاه موبایل ممنوع خواهد بود.
۲- سقف تراکنش‌های پرداخت قبض و خرید شارژ در بستر USSD از تاریخ فوق روزانه ۲۰۰ هزار تومان است.
۳- تراکنش مانده‌گیری از طریق کلیه درگاه‌هایی که نیاز به استفاده از کارت ندارند، خصوصا تراکنش‌های موبایلی به طور کامل ممنوع است.

گفتنی است دریافت موجودی از طریق کدهای USSD هر بانک برای دارنده حساب همان بانک همچنان برقرار خواهد بود.  این در حالی است که شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت یا همان PSPها در شش ماه ابتدای سال در حدود ۷۳۶ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۹۵۵ تراکنش از طریق درگاه موبایل انجام داده‌اند که این تراکنش‌ها در سه سرویس مانده‌گیری، خرید، پرداخت قبض و خرید شارژ بوده است.

منبع: خبرآنلاین

 

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */