راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ام ویزا ، پروژه جدید شرکت ویزا

ویزا که به‌عنوان بزرگ‌ترین بستر پرداخت در دنیا شناخته می‌شود در پروژه‌ای جدید به دنبال ایجاد امکان پرداخت بدون کارت در دنیاست. ام ویزا که نام این سرویس جدید پرداخت است به کاربران این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به کارت، تراکنش‌هایی همچون پرداخت صورت‌حساب، انتقال وجه به دوستان و خانواده را انجام دهند.

ویزا به‌تازگی مرکز توسعه فناوری خود را در بنگلور هند افتتاح کرده است که به گفته مسئولان این شرکت نقشی اساسی در سرعت بخشیدن به تجارت دیجیتالی در دنیا بازی می‌کند. تست‌های ام ویزا نیز در این مرکز در حال انجام شدن هستند. این تست‌ها تابستان امسال از طریق مشتریان بانک‌های آکیس، HDFC، ICIC و  SBI (بانک دولتی هند) انجام می‌شود.

ویزا می‌گوید که این سرویس جدید مزایای تجارت دیجیتال امن برای تاجران و مشتریان مؤسسات مالی در بازارهای نوظهور ایجاد می‌کند. برای استفاده از این سرویس، مشتریان ابتدا باید اپلیکیشن ام ویزا را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کنند و سپس کارت اعتباری، نقدی یا پیش‌پرداخت خود را به اپلیکیشن وصل کنند.

پس از فعال شدن، مشتریان می‌توانند از طریق این اپلیکیشن در فروشگاه‌ها خرید کنند یا پرداخت آنلاین داشته باشند و حتی برای سایر دارندگان حساب ویزا انتقال وجه انجام دهند. این تراکنش‌ها از طریق شبکه جهانی ویزا تحت عنوان ویزانت انجام می‌شوند.

ام ویزا که از سپتامبر عملیاتی خواهد شد می‌تواند ۲۰ هزار مشتری را در منطقه بزرگ بنگلور تحت پوشش قرار دهد.

منبع: هفته‌نامه عصر ارتباط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.