راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سوءاستفاده مالی از بانک صادرات ایران انجام نشده و خسارتی نیز به این بانک وارد نیامده است

در پی انتشار اخباری مبنی بر سوءاستفاده مالی در یکی از شعب بانک صادرات خوزستان طی روزهای اخیر در محافل خبری، مجید ابوالفتحی مدیر کل روابط عمومی بانک صادرات گفت : موضوع صرفاً سوء استفاده از نام و اعتبار بانک صادرات ایران می‌باشد به نحوی که مدیران گروه ملی فولاد ایران با تبانی احدی از کارکنان این بانک خارج از محیط و سیستم بانکی اقدام به سوء استفاده اعتبار اسنادی ریالی داخلی (LC) می‌نمایند، درحالیکه هیچ گونه سابقه و مستند قانونی نزد این بانک موجود نبوده و اعتبارات مذکور صوری و فاقد پشتوانه می‌باشند.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، مجید ابوالفتحی مدیر کل روابط عمومی بانک صادرات در خصوص سوءاستفاده مالی در یکی از شعب بانک صادرات خوزستان صادرات با تاکید بر اینکه موضوع صرفاً سوء استفاده از نام و اعتبار بانک صادرات ایران بوده است خاطر نشان ساخت: مدیران گروه ملی فولاد ایران با تبانی احدی از کارکنان این بانک خارج از محیط و سیستم بانکی اقدام به سوء استفاده اعتبار اسنادی ریالی داخلی (LC) می‌نمایند، درحالیکه هیچ گونه سابقه و مستند قانونی نزد این بانک موجود نبوده و اعتبارات مذکور صوری و فاقد پشتوانه می‌باشند. وی افزود: افراد فوق با همکاری عوامل خود نزد سایر بانک‌های کشور ضمن ارائه و تنزیل اسناد اعتباری، موفق به سوءاستفاده مبالغی از سایر بانک‌های کشور می‌گردند و درپی این اقدامات نه تنها سوءاستفاده مالی از بانک صادرات ایران انجام نشده بلکه خسارتی نیز به این بانک وارد نگردیده است.

وی یادآور شد: از ۲۵ روز پیش مسوولان بانک صادرات خوزستان به تبانی یکی از روسای شعب با مالک یکی از کارخانه های فولاد پی بردند و پس از پیگیری این ماجرا به این نتیجه می رسند که از حدود تیرماه سال ۸۸، اسناد اعتباری داخلی بدون اینکه در بانک و از ارکان اعتباری بانک مجوز داشته باشند، به صورت صوری صادر شده است. در ادامه و با اعترافات رییس شعبه و با همکاری وزارت اطلاعات و قوه قضاییه و دادگستری خوزستان و اعترافات آقای «خ» مالک این کارخانه، اسنادی خارج از بانک پیدا شد. این اسناد به صورت صوری به نام بانک صادرات صادر شده بود.

ابوالفتحی با اشاره به انعکاس نظرات تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این خصوص خاطرنشان ساخت:بازرسی بانک صادرات در بدو امر پرونده سوء استفاده مالی را کشف و از طریق مراجع ذیصلاح نسبت به پیگرد قانونی متهمان اقدام نموده است و اطمینان خواهیم داد که برخورد قاطع با متخلفان انجام خواهد شد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.